My Relander osaleb Mediterranean Equestrian Tour’il

My ja Expert

Kuigi Eestis praegu väga palju takistussõiduvõistlusi ei ole, siis välismaal neid erinevatel tingimustel siiski korraldatakse. Hetkel on meie takistussõitjad Eestit esindamas nii Poolas, Portugalis kui ka Hispaanias. Viimases toimub kolme nädala vältel kestev Mediterranean Equestrian Tour’i nimeline võistlus, millest võtab osa ka My Relander oma neljal hobusel. 

Young Riders Academy 2020 liikmel Myl on päikeselises Hispaanias kaasas meile väga hästi tuntud Expert ning lisaks ka hobused It’s My Life, Ipsylon ning Supreme. Eesti lippu võib seal näha kõigil kolmel nädalal. Esimene võistlusnädal peeti 9. veebruarist kuni 14. veebruarini. Terve nädala jooksul võisteldi kõrgustel 110-145 cm ning sõidud on jagatud noorte hobuste ja avatud klasside vahel. Viimased jagunevad bronze, silver ja gold tour’i nimelisteks.

Esimesel nädalal osales My Relander sõitudes, mis toimusid neljapäevast pühapäevani. Esimese päeva parima tulemuse sõitis ta välja hobusel Expert kiirus-puhtus parkuuris kõrgusel 135 cm. Sõidust võttis osa 75 võistluspaari, kellest lausa 40 sõitsid parkuuri vigadeta.

My ja Expert

Laupäevasel võistluspäeval saavutas My kaks auhinnalist kohta. Neis esimene oli viies koht, mille saavutas hobusega Supreme kiirus-puhtus parkuuris kõrgusel 130 cm.

Experdiga võttis My väga kõrge teise auhinnalise koha ümberhüpetele peetud 140 cm kõrgusest sõidust, kus nad jäid võitjale alla vaid mõned sajandikud. Kokku osales selles sõidus 62 sportlast, kellest 15 pääsesid põhiparkuurist puhta sõiduga edasi ümberhüpetele. Seal suutsid parkuuri vigadeta läbida 9 sportlast.

Palju õnne Myle ja kogu tema tiimile ning edu järgmisel kahel nädalal!