My Relander saavutas Kesk-Euroopa liiga finaalis 7. koha

My Relander ja Expert. Foto: CAVALIADA

Möödunud nädalal toimus Poolas mitmepäevane takistussõiduvõistlus CSI3*, millest võtsid osa ka Eesti takistussõitjad. Võistlus päädis pühapäeval 155 cm parkuurile peetud GP-ga, mis oli ühtlasi Kesk-Euroopa takistussõidu liiga finaaliks. Parima eestlasena saavutas auhinnalise 7. koha My Relander hobusel Expert. Myl õnnestus teha omamoodi kübaratrikk- nimelt õnnestus tal mõlema hobusega olla alati auhinnalistel kohtadel.

Võistlus algas neljapäeval, kus kahefaasilises 135 cm parkuuris oli parim My Relander ja Ipsylon, saavutades auhinnalise 14. koha. My oli stardis ka oma teise põhihobuse, Experdiga, kellega õnnestus saavutada auhinnaline 17. koht. Selles sõidus jäi täpselt joone alla Lene Varula ja It’s Me, kelle tulemuseks jäi 21. koht. Gunnar Klettenberg ja Jolanda said esimeses faasis kirja küll kiire aja, ent kahjuks jättis üks eksimus nad selles sõidus 56. kohale. Neljapäeval toimunud põhisõidus, parkuur kõrgusele 145 cm, saavutasid Gunnar Klettenberg ja Hunter 17. koha.

Reedeses 140 cm kahefaasilises võistlusklassis näitas taas head vormi My, kes hobusega Ipsylon saavutas auhinnalise 17. koha. Võistluspäeva naelaks oli Kesk-Euroopa liiga finaali II osavõistlus, mis peeti parkuurile kõrgusele 150cm, kus My Relander ja Expert saavutasid kõrge 3. koha. Head vormi ja minekut näitasid ka Gunnar Klettenberg ja Hunter, kes saavutasid selles sõidus auhinnalise 6. koha.

Laupäeval toimunud 145 cm parkuuris ümberhüpetele õnnestus Myl taaskord pääseda auhinnalisele kohale- sedapuhku saavutati Ipsyloniga 12. koht. Laupäeva lõpetas Speed&Music võistlusklass, kus Gunnar Klettenbergil ja Jolandal õnnestus saavutada kõrge 4. koht.

Eelnev oli siiski alles soojendus pühapäeval toimuvaks Kesk-Euroopa takistussõidu liiga finaaliks. Kokku asus Krakówis starti 25 võistluspaari, kellele rajameister oli üles seadnud 12 takistusest koosneva raja, kus takistuste kõrgused küündisid 155 cm-ni. Võistlustulest väljus kodupubliku rõõmuks võitjana Poola takistussõitja Jaroslaw Skrzyczynski hobusel Inturido.

Esimese eestlasena asus starti Gunnar Klettenberg ja Hunter. Algus oli hea ja paljulubav, kombinatsioonid ja takistused, mis teistele olid valmistanud raskusi, ületasid Klettenberg ja Hunter kergusega. Kahjuks ei olnud sel päeval õnne ning kaks mahaajamist ja ületatud normiaeg tähendas kokkuvõttes 19. kohta. Teise ja viimase eestlasena oli stardis My Relander ja Expert, kellele tegu oli esimese stardiga sellel tasemel. Kumbki ei paistnud ennast sellest tõsiasjast lasta häirida ning parkuur läbiti heas tempos (kiireim aeg esimeses faasis), kindlalt ja puhtalt. See tagas neile pääsu ümberhüptele, kuhu pääses kokku 8 võistluspaari.

Ümberhüpped pakkusid põnevust viimase startijani. Pikalt juhtis ümberhüpetel esimesena startinud Poola takistussõitja Hubert Polowczyk hobusel M Blue’s Boy Z ning võiski tunduda, et tema sõidetud aega pole võimalik ületada. Ent kuuendana startinud Krzysztof Ludwiczak (POL) ja Niko edestasid kaasmaalast peaaegu sekundiga. Eelviimasena startisid ümberhüpetel My Relander ja Expert, kes liikusid puhaste paberite suunas, kuid eksimus eelviimasel takistusel tähendas nelja karistuspunkti ja kokkuvõttes kõrget 7. kohta tugevas konkurentsis. Nii oligi järg viimase startija, Jaroslaw Skrzyczynski, käes, kes pani oma sõna maksma ja tagas endale esikoha.

Teadupärast toimub juba aprillis maailmakarika finaal, kuhu pääsevad ka Kesk-Euroopa liiga paremad. Hetkel veel ei ole kinnitatud liiga lõplikke punkte, mistõttu ei saa me praegu anda infot selle kohta, kes meie liigast on Omahas (USA) toimuvasse finaali pääsenud.

Hobumaailm uuris My muljeid ja emotsioone pärast edukat võistlust. “Võistlus oli väga kihvt ja hästi korraldatud. Soojendusplats oli kahjuks päris pisike ja tihe, mis tegi ettevalmistamise raskemaks. Aga mõlemad hobused tulid selle olukorraga siiski hästi toime,” kiitis My oma hobuseid. “Expert on muidugi taaskord olnud täiesti super! Iga päev puhas ja auhinnalisel kohal, olles 3. kohal 150 cm sõidus ja kirsiks tordil veel ka puhas 155 cm GP sõidus, lõpetades 7.kohal. Tunneme üksteist Expertiga nii hästi ja anname alati üksteise jaoks endast kõik. Ta on tõeline võitleja! See oli ka meile mõlemale esimene 155cm, seega võib öelda, et see võistlus oli väga edukas!”

“Lisaks Expertile hüppas ka teine kaasas olnud hobune, Ipsylon, suurepäraselt!” ei olnud My kiitustega kitsi ka Ipsyloni aadressil. “Mõne nädala keskendun nüüd teistele hobustele, kes jäid koju, ja siis vaatame edasi. Eesmärgid on suured, katsume sel aasta veel suurtel võistlustel osaleda ja loodame jätkata samas vaimus!”

Kõik tulemused on leitavad LINGIL.