My Relander täitis noorte EM kvalifikatsiooninormi

My Relander ja Expert. Foto: erakogu

Samal ajal kui Kullo Kender osales Göteborgis maailmakarika finaalis, oli meie noor sportlane My Relander jälle Belgias võistlemas ning sel korral toimus CSIO Youth nimeline võistlus Opglabbeekis Sentower parkis.

My alustas oma välivõistlushooaega juba märtsi alguses. Kohal olid nii poni-, laste- kui ka noorteklassi esindajad ning juuniorid –  kokku 627 võistlejat. My alustas võistlust juba kolmapäeval noorteklassis, kus hüpati 145 cm kõrgust puhtus-kiirus parkuuri. Paaril pudenes maha üks latt riskimise tagajärjel ja sellega lõpetati 30. kohal 67 ratsaniku hulgast. Järgmisel päeval oli nende ette seatud juba Grand Prix sõit, mis hüpati samuti 145 cm kõrgusel. Esimesel takistusel tekkis kohe ebaõnnestumine ja latt pudenes, kuna takistus tuli hobusele natukene üllatusena. Sellegipoolest sai paar kohe tagasi hea tempo ja jätkas rada kindlalt. Raja keskel kukkus lisaks ka kerge puudutusega parkuuri kõrgeim lattaed. Sellega lõpetati rada hea sõiduga, kuigi maha tuli kaks latti.

My ja Expert.

My sõnul olid parkuurid rasked ja tehniliselt üles ehitatud, kuid Expert näitas väga head minekut ja vead olid minimaalsed. Selle tulemusega sai My FEI kvalifikatsiooni noorte ratsutajate Euroopa meistrivõistlustele, mis peetakse juulikuus Hollandis De Woldeni ratsakeskuses. Reedel oli paaril puhkepäev, aga laupäeval hüpati veel 145 cm kõrgusel puhtus-kiirus parkuur, kus My läks teadlikult aega sõitma ja väikseid pöördeid harjutama. Nii tegid ka paljud teised ratsutajad ning lõpetasid parkuuri 4 karistuspunktiga. Sama tulemus tuli ka Myl ja Expertil, kellel kahjuks viimaseks takistuseks seatud lai okser maha tuli. Tänu kiirele ajale saavutasid nad aga auhinnalise 10. koha. My sõnul oli võistlus siiski väga positiivne. “Saime kvalifikatsiooni Euroopa meistrivõistlusteks ja hüppasime probleemita täislaiusega veekraavi, mis olid selle võistluse eesmärkideks. Lisaks saime kindlust, et see kõrgus on meile rohkem kui jõukohane ja saame olla konkureerivad ka kiirusega. Nüüd harjutame veel rohkem ning lihvime treeneriga pisiasju, et olla suveks tippvormis.”