Nädalalõpp Säreveres tori hobuste ja Palladium Cupiga

11. ja 12. juunil toimusid Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas Põllumajandusnäituse AGRI 2010 raames Tori Karikasarja „Tori Hobune 2010“ koolisõiduvõistluse III etapp ning Palladium Cup’i II etapp.

Vaatamist ja silmailu oli mõlemal päeval küllaga. Kui esimesel päeval nägi hobuste ilusat liikumist, siis teisel päeval elati kaasa takistussõidule. Võistlused algasid vihmase ilmaga ja öösel oli torm ning äike, kuid laupäeval toimus võistlus juba vihmata, pilvise ja tuulise ilmaga. Vahepeal paistis võistlejate ja kaasaelajate rõõmuks päike.

Reedel Tori Karikasarja võistlusel sõideti kolme skeemi, kus auhindu jagati kahes arvestuses – Tori hobustele Tori Karikasarja arvestuses ning avatud arvestuses kõigile sõitjatele. Võistluste peakohtunikuks oli Merle Männik.

Laupäeval võtsid hobused mõõtu Palladium Cup’il. Kokku oli tulnud ligi 80 võistluspaari üle Eesti. Võistlejate hulgas oli tuntud sportlasi ja lihtsalt harrastajaid. Võisteldi Palladium Cup’i kui ka avatud arvestuses. Peakohtunikuks oli Malle Einaste ning rajameistriks Kristjan Lepp.

Võistluste edukaks läbiviimiseks andis suure panuse peasekretär Therje Prohorova. Platsimeeskonnaks ja abilisteks olid Järvamaa Kutsehariduskeskuse HM2, PH1 ja PH2 õpilased.
Võistluspäevad olid väga meeldejäävad ning õpetlikud. Meie kooli õpilased said palju praktilisi teadmisi võistluste korraldamises.

Kohtumiseni juba järgmistel võistlustel 12. septembril 2010. aastal, siis toimuvad Tori Karikasarja „Tori hobune 2010“ IV etapp ja Särevere lahtised meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus. Kindlasti toimuvad AGRI 2011 raames võistlused samal ajal ja samas kohas.

2010 aasta tulemustega saab tutvuda meie kooli koduleheküljel www.jkhk.ee

Külli Marrandi
Järvamaa Kutsehariduskeskuse
Põllumajandusõppe osakonna juhataja