Nädalavahetus pakkusi takistussõitjatele mitmeid võistlusi

Lõppenud nädalavahetus oli Eestimaal taas võistlusi täis. Takistussõitjad võtsid mõõtu Tallinnas, Tartumaal ja Viljandimaal.

Sammuli Tall pakkus võistlusvõimaluse nii algajatele kui kõrgema taseme sportlastele

Viljandimaal Sammuli tallis toimus kalenderplaanijärgne võistlus Sammuli Kevad ning kalenderplaanivälisena Viljandimaa RSK Maikuu Takistussõit. Viimase raames toimus kaks madalamat parkuuri, millest 80 cm kõrguses sai parima tulemuse Katrin Melts (Ruttar) eesti hobusel Rodotendron, ning 90-100 cm võitis Kaisa Tsäro (Viljandimaa) hobusel Pont Aleksandre.

Sammuli Kevade raames toimus veel lisaks kolm parkuuri. 110 cm kahefaasilise sõidu kiireimaks osutusid Maarja-Liisa Lill (Parkuur) ja Ekspress, 120 cm puhtusele ja kiirusele võitsid kindlalt Ivo Ots (Pärnumaa) ja Areen, 130 cm lõppes ainsana ümberhüpped puhtalt sooritanud Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht’i võiduga.

ECU tallid avasid välishooaja

Tartumaal Nõo vallas peeti kalenderplaanivälist võistlust ECU hüpe kevadesse. 60-70 cm kõrguses puhtusele toimunud parkuuris autasustati kõiki karistuspunktideta lõpetanud võistluspaare, keda oli kokku 11. Kokku osales sõidus 27 tublit ratsanikku.

90 cm kõrguse avatud klassi puhtusele ja kiirusele võitis 22 osaleja hulgas Reesa Pihu (Parkuur) hobusel Castro. Kahefaasilisena peetud 100-110 cm-s ning samuti 120 cm-s ümberhüpetele toimunud sõidus sai parima tulemuse Annika Veerpalu (Pärnumaa) Basiliol.

Tallinna RSK pidas järjekordse osavõturohke karikasarja etapi

Laupäeval oli pikk võistluspäev ka Veskimetsas, kus toimus Tallinna RSK Karikasarja harrastajate teine etapp ning sellega ühes ka avatud klassid. Karikasarja madalamas arvestuses, kus takistused 70 cm kõrgused, tegi parima soorituse Monika Sehver hobusel Windar. Sama hobusega võttis kõrgema arvestuse (85 cm) võidu Liis Laigu. Mõlemad harrastussportlased kuuluvad Tallinna RSK ridadesse.

Avatud klassides jagusid esikohad järgnevalt: 70 cm võitjaks osutus Miriam Moore Brayenil; 85 cm võitis RSK Simon esindaja Aune-Maria Marjapuu Milanal; 95 cm-s sõidus tegi parima tulemuse My Relander hobusel Schecki II; ning 105 cm tegi võitu väärt töö Paul Argus hobusel Equador. Võistluse jooksul anti 139 starti.