Nädalavahetus toob Kurtnasse kõrgetasemelise kolmevõistluse

Reedel, 3. septembril algab Kurtna ratsakeskuses esimest koda Eestis peetav kahe tärni tasemel rahvusvaheline kolmesõiduvõistlus. Võistlusel stardib ka äsja Põhja- ja Baltimaade meistrivõistlustel pronksmedali saavutanud Marit Poltimäe.

Kokku läheb kolme päeva jooksul starti ligi 65 ratsanikku 70 hobusel. Võistluste kolm osavõistlust on jaotatud järgmiselt: reedel leiab aset koolisõit, laupäeval maastikusõit ehk kross ning pühapäeval takistussõit.

Võistluste direktori Hillar Taltsi sõnul pole taolisel tasemel kolmevõistlust Eestis varem peetud ning samuti pole eestlastel olnud varasematel aastatel võimalust panna välja nii tugevaid sportlasi. „Loodan, et võistlusraja äärde tuleb kolmevõistluste vaatemängulisimat ala, krossi vaatama suur hulk kohalikku publikut, sest on, kellele kaasa elada. Alles paar nädalat tagasi saavutas meie esikolmevõistleja Marit Poltimäe Soomes väga kõrge tunnustuse. Loodetavasti kordab ta oma edu ka kodukohas. Regiooni tuntumatest ratsanikest on võistlustele lubanud tulla ka vanameister Caijus Aminoff Soomest, kogenud venelane Aleksander Markov ning noorte EM-l osalenud valgevenelanna Ksenja Rybak,“ rääkis Talts

Võistluspäevad algavad järgmistel kellaaegadel: reedel kell 9.00, laupäeval kell 10.00 ja pühapäeval kell 10.00.

Mailis Timmi