Nädalavahetus toob Luunjasse suursuguse ratsavõistluse

Eeloleval nädalavahetusel tähistatakse Luunjas ratsavõistluse Luunja Karikas kolmekümnendat aastapäeva. Kahepäevase sündmuse raames saab publik näha nii mitmeid Baltikumi parimaid ratsanikke kui Chalice´i kontserti KUURATSANIKUD Kuuvalgel ööl.

30 aastat tagasi ellukutsutud ratsaspordivõistlus Luunja Karikas toob taas kokku sõbrad ja konkurendid, et vahetada muljeid ja kogemusi. Kahe päeva jooksul toimub mitmeid erineva raskusastmega võistlussõite, milles parkuuride kõrgused jõuavad 100 cm-st pühapäevase 145 cm-ni. Esialgne startide arv ületab 200 piiri. Laupäeval toimub ka ratsavõistlus erivajadustega lastele ja -inimestele.

Laupäevase võistluspäeva kulminatsiooniks saab Eesti kõrgushüppe rekordi uuendamise üritus. Praegune Eesti ratsutamise kõrgushüppe rekord, mida laupäeval Luunjas ületada püütakse, on 209 sentimeetrit. Selle püstitasid 2005. aastal Hiiumaal Konstantin Prohhorov ja Domingo. Lisaks kodumaal viibivatele Eesti parimatele takistussõitjatele osalevad Luunja Karikal Andrius Petrovas ja Zigmantas Sarka Leedust ning Dainis Ozols, Maris Penelis ja Laura Penele Lätist.