Nädalavahetus tuleb sündmusterikas

Kui hobumaailma toimetus nädala alguse koosolekul uudisplaani koostas, avastasime rõõmsa üllatusega, et eeloleva nädalavahetuse sündmuste kalender on viimastest tulvil. Registreeritud on tervelt 19 kodumaist ratsaspordiga seotud üritust.

Suurim eeloleva nädalavahetuse sündmus on kindlasti juba eile kajastatud Kurgjärve rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus, mille raames selgub ka Eesti meister. Rõõmuga saame tõdeda, et võistluseid jagub algaval nädalavahetusel pea kõikidele meil harrastatavatele ratsaspordialadele. Takistussõitjad saavad mõõtu võtta laupäeval Sammulis ja Saaremaal Kureveres, pühapäeval aga Harjumaal Hüürus ja Raplamaal Kohilas. Sammulis peetakse traditsioonilist kevadvõistlust, Saaremaal antakse avalöök Saarte Avatud Karikavõistlustele. Hüüru võistlus tekkis kalenderplaani hiljuti ja on kindlasti paljudele eelprooviks tuleval nädalal algavale Ruila Kevadtuurile; korraldajad on juba hoiatanud värviliste takistuste eest : )

Takistussõitu näeb pühapäevasel päeval ka Toris, kus juba laupäeval saab alguse XVI Tori Hobuse Päev, mille raames alustab Tori Hobuse Karikasari Koolisõidus ja Takistussõidus. Koolisõit siis laupäeval, takistussõit pühapäeval. ERL-i kalenderplaani välised koolisõiduvõistlused leiavad aset laupäeval Veskimetsas, pühapäeval Tartumaal Kilgi tallis.

Eelseisval nädalavahetusel saavad huvilised osaleda mitmetes treeninglaagrites ja kliinikutes. Kilgi tallides viib koolisõidukliiniku läbi meie koolisõidu esinumber Grete Barake, Perilas viib treeninguid läbi James Caudrey, Tartumaal Ecu tallides Saksamaa ratsaspordipealinna Warendorfi olümpikeskuse peatreener Markus Scharmann.

Kolmevõistlejate etteaste siiski värskeil andmeil kahjuks aset ei leia, kuna Juurimaal plaanitud kvalifikatsioonvõistlus tasemel kerge 80 on edasi lükatud 27. maile. Kodumaist hooaega alustavad aga rakendisportlased, kes võtavad mõõtu laupäeval Põlvamaal Vastse-Kuustes. Rakendisportlastel on sarnaselt takistus- ja koolisõitjatega tänavu kavas karikasari, mille esimeseks etapiks ongi laupäeval peetav Põlva Rakend 2012.

Tõotab tulla põnev nädalavahetus, kus spordirõõmu igale maitsele. Lisaks on prognoositud toredat suveilma.