Nädalavahetusel leidis aset Arma Koolisõit & Talendijahi III etapp

Anette Klaasmägi ja Pepperone. Foto: Lili Morgen Klaasmägi.

Arma Ratsatalus toimunud võistlusel sõideti skeeme alates ABC tasemest kuni Lk tasemeni ning päeva jooksul tehti kokku ligi 40 starti. Kavas oli 3 skeemi Talendijahi arvestuses ning 3 avatud klassi. Vaata tulemusi SIIT.

Talendijahi III etapp

U14 ratsanikud panid end proovile ABC1 skeemis, ülekaalukalt võitis sõidu vaid 10-aastane Mia Jullinen ja Joram, saavutades ligi 69% ning jättes teised võistlejaid seekord mitme protsendi kaugusele.

U16 koolisõitjad sõitsid A1 skeemi ning viie osaleja seast tegi parima tulemuse 12-aastane Grete Laeks ja eesti tõugu ruun Rüütel. Nad olid ainus võistluspaar, kes ületas selles võistlusklassis 70% piiri, saades tulemuseks isegi veidi rohkem kui 71%.

Helena Ord ja Isaia H. Foto Helena erakogust.

U18 tulevikutähed võistlesid A4 skeemis ning teisi edestas rohkem kui 2%-ga Helena Ord hobusel Isaia H.

Helena jäi tulemusega väga rahule ja arvas, et Isaia H oli väga tubli. Helena paikneb hetkel oma hobusega Toominga tallides ja tema treeneriks on Reet Kerro. Isaia H on 9-aastane KWPNi tõugu ruun, kellega Helena on ratsutanud pool aastat. Isaia on suure südamega hobune, kes üritab alati inimesele meeldida ja pingutab väga. Võistluspaari selle hooaja peamine eesmärk on Talendijahi karikasarjal edukaid starte teha.

Avatud klassid

Kogu päeva startiderohkeim võistlusklass oli avatud ABC1, kuhu kogunes oma parimat sooritust püüdma 12 võistluspaari. Esikoha ja ainsana üle 70% väärt tulemuse teensid välja Katrin Lipp ja ESH mära Fantana.

Katrin ja Fantana pesitsevad Lääne-Virumaal Madise tallis ning neile on treeningutel abiks nii hobuse kasvataja ja omanik Madis Niinemets kui ka Magnus Järve. Fantana on 11-aastane takistussõidusuunaline mära. Katrini sõnul on ta iga tädiratsutaja unistuste hobune – ta on väga hea peaga, julge, tasakaalukas ja lihtne käsitleda. Kindlasti jäävad hetkel raskemad skeemid ratsaniku, mitte hobuse oskuste ja võimete taha. Katrinil ja Fantanal pole hetkel veel suuri sihte ja eesmärke, pigem on soov saada kohtunikelt tagasisidet oma tehtud tööle ja sel hooajal sõita välja häid tulemusi ABC ja A taseme skeemides.

Katrin Lipp ja Fantana. Foto: Tiina Kilumets.

Avatud A1 skeemis tegid viie osaleja seast parima tulemuse Karoliina Eliise Tammaru ja Wisby, saavutades 67,763%. Kõigi viie osaleja vahel oli selles sõidus tihe rebimine – 1. ja 5. kohta lahutas vähem kui 1,6%.

Anette Klaasmägi ja Pepperone. Foto: Lili Morgen Klaasmägi.

Päeva raskeimas skeemis (LK4) tuli starti 6 võistluspaari. Selge ja ülekaaluka võidu viisid koju Anette Klaasmägi hobusel Pepperone, saavutades ligi 70%.

Anette treenib Pariisi tallis ja viimased pool aastat on olnud tema juhendajaks Diana Pruks. Pepperone on südamlik kaisumõmmi, kuid ta võib olla ka terav ja natuke krutskeid täis. Anette muljetab, et pärast eelmist suve oli plaanis rahulikult võtta, Pepe oli müügis ja tundus, et paarina nad enam ei jätka. Sellel kevadel aga toimus täielik restart, Anette hakkas Pepet tunduvalt paremini mõistma ja Diana abiga sai nende koostöö jälle toimima ja seekord paremini kui kunagi varem. Arma võistlus oli Anette ja Pepe jaoks väga oluline, sest pärast edu trennides tahtsid nad näha, kas nad suudavad arengut näidata ka võistlustel – ja nad suutsid! Edasised plaanid hooajaks on areneda veelgi rohkem, saada juurde võistluskogemusi ja teha esimesed stardid paarina M klassis, mille nimel on nad väga kaua tööd teinud.