Nädalavahetusel saavad alguse sisemeistrivõistlused ja toimub liiga finaal

Helena Kaal – CASSANDER, Rose Marie Skjoldby – ROSINANTE © Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Märtsi teine nädalalõpp tõotab tulla uudisterohke, sest alguse saavad sisemeistrivõistlused ning Varssavis toimub takistussõidu Kesk-Euroopa liiga finaalvõistlus.

Laupäeval ja pühapäeval ootame kõiki koolisõidu fänne Rahula talli, kus selguvad kõikide vanuseklasside sisemeistrid. Esimesel päeval jagatakse välja medalikomplektid laste ja juuniorite klassis ning teisel päeval seeniorite, noorte, poniratsanike ja harrastajate klassis.

Seeniorites osaleb viis võistluspaari. Dina Ellermann on stardis nii Landy’s Akvareli kui Donna Annaga, talle pakuvad konkurentsi Getter Kangur ja Ashwan, Grete Hussar ja Scott ning Tiina Kuusmann ja Romantika. Noorte klassis on neli võistlejat: Helena Kaal (Cassander), Maian Kesküll (Kevins), Maribel Tuiken (Jazz Hit) ja Hanne-Lore Väin (Burberry 7). Juuniorite klassis on konkurents samuti väga tasavägine, stardis on Rose Marie Skjoldby Rosinantel, Carinee Ainola Freyal, Helena Kaal Cassanderil, Catlyn Lepman Damberinal, Laurel Leisna Calendulal, Maian Kesküll Kevinsil ning Sonja Roberta Sedin Sahibil.

Laste klassis on üles antud 10 võistluspaari ja poniratsanike arvestuses samuti 10. Tavapäraselt kõige arvukam on harrastajate klass, kuhu seekord oodatakse võistlema 14 võistluspaari.

Niitväljal toimuvad samal ajal takistussõidu sisemeistrivõistlused laste- ja U25 klassile. Laupäeval selguvad lasteklassi sisemeistrid ja pühapäeval U25 parimad. Mõlemas klassis on oodata tihedat rebimist medalite pärast. Lapsed hüppavad 110 cm parkuuri ja U25 ratsanikud 130 cm parkuuri.

Mõlema võistlusega saate kursis olla ratsaliidu veebikanalite vahendusel, otseülekannet nendest seekord ei toimu.

Neljapäeval algab Varssavis CSI3*-W võistlus, mis kulmineerub pühapäeva õhtupoolikul maailmakarika etapiga takistussõidus. Võistlus on ühtlasi ka Kesk-Euroopa liiga finaal, mille järel selguvad maailmakarika finaali pääsejad. Eestit esindavad võistlusel Kullo Kender, Rein Pill, Hanno Ellermann, Tiit Kivisild ja Gunnar Klettenberg. Kas eestlastel õnnestub endale MK-finaali koht lunastada, näitab pühapäevane võistlus.
Võistlus on Cavaliada tuuri viimane etapp ja selle kohta leiab rohkem informatsiooni SIIT