Nädalavahetusel selgitati Pärnumaa meistrid takistussõidus.

Möödunud nädalal Vändras toimunud takistussõidu võistluse raames selgitati ka tänavused Pärnumaa meistrid nii ponide, harrastajate, noorte kui ka täiskasvanute klassis.

Mõnus suvine ilm oli kohale meelitanud üsna arvestatava hulga ratsanikke – 80cm kõrgusel oli erinevates klassides kokku lausa üle 40ne stardi. Samuti ei õnnistatud võistluseid mitte ainult suurepärase ilma ning kurikuulsa Vändra-Aveli kohalolekuga, vaid ka kukkumiste arvuga – terve päeva peale oli vaid üks kukkumine, mis kulges koomiliselt ning lõppes õnnelikult. Nimelt oli kohalolnutel erakordne võimalus näha, kuidas on võimalik vabastada poni võistlusvarustusest sekundiga – tõrke teinud poni seljast pudenenud ratsanik haaras kaasa ka poni valjad, samal hetkel avanes imekombel sadulavöö ning mõned sekundid hiljem lippas poni juba kaugustesse ja mitte miski tema seljas ei vihjanud enam äsjasele võiduhüppamisele.

Autor: Lea-Liis Vitsberg

Ponide meistritiitli sõidus 80cm napsas topeltvõidu Mariann-Krõõt Mätas hobustel Reliikvia ja Alarm. Kolmanda koha vääriliseks antud klassis tunnistati Jagna Kuusk hobusel Weda. Samal kõrgusel jagati ka haarastajate meistritiitleid – meistriks tuli Kadri Lass hobusel Girilai, teine koht läks Riina Rõa’le hobusel Hailstone ning kolmandale kohale tuli Ainika Mätas hobusel Argita.

Noorte meistritiitlid kõrgusel 100cm jagunesid vastavalt – meistriks hüppas end Hanna Brigitta Heinlaid hobusel Preia, teiseks Kadi Ruumet hobusel Aranda ning kolmandale poodiumikohale astus Liis Telve hobusel Tiffany. 110cm kõrgustel tõketel jagunesid ka täiskasvanute klassis võistelnud sportlaste vahel tiitlid, seda järgmiselt – võitja Annika Veerpalu hobusel Basilio, teine ka noorte klassis teise koha saavutanud paar Kadi Ruumet hobusel Aranda ning kolmas Helge Likker hobusel Charmilly.

Eleri Kurvet