Nädalavahetusel toimub Euroopas mitmeid suurvõistlusi

Algav nädalavahetus on Euroopas rikas kõrgetasemeliste võistluste poolest, takistussõiduvõistluse Tartumaal leiame ka Eesti Ratsaliidu kalenderplaanist.

Rääkides Eesti sportlaste sooritustest algaval nädalavahetusel, siis kogunevad mitmed takistussõitjad Tartumaal Luunjas, kus kavas uue hooaja Tartumaa Talvekarika esimene etapp. Hüpatakse kõrgustel 100-125 cm. Rahvusvahelisel tasandil astub aga üles Gunnar Klettenberg, kes osaleb kahel järjestikusel nädalavahetusel Poolamaal Lesznos toimuvatel võistlustel. Kui sel nädalavahetusel on Lesznos tegemist tavalise CSI3* võistlusega, siis tuleval nädalavahetusel peetakse samas meie liiga eelviimane MK-etapp CSI3*-W.

Väljaspool koduvabariiki võistlevad lisaks Klettenbergile, kuid rahvuslikul tasemel, mitmed teisedki takistussõitjad. Soomlaste Ypäjä keskuses peetakse homme ja ülehomme Ypäjä Winter Show nimelist võistlust. Registreerunute hulgast leiame Mari-Liis Obergi, Katrin Pilli, Oliver Karma, Sandre-Liis Hääle, Linda Randpere, Pille Pajulaidi, Mai-Britt Nuudi, Paul Arguse ja Madis Morna.

Lääne-Euroopa tipp takistus- ja koolisõitjad asusid starti Prantsusmaal, kus Lyonis peetakse sel nädalavahetusel mõlema ala MK-etapid. Tasemeteks nagu seal kombeks CSI5*-W ja CDI3*-W. Prantsusmaal on võistlustules ka maailma edukaimad rakendisportlased. Pau´s, kus möödunud nädalal võtsid mõõtu kolmevõistlejad, peetakse neil päevi rakendi ametlik võistkonnavõistlus CAIO. Lõuna-Saksamaal Baierimaa pealinnas Münchenis peetakse CSI4* taseme takistussõiduvõistlust, mis on finaaletapiks paljusid Saksamaa turniire hõlmavale DKB (Deutsche Kreditpank) Riders Tourile. Samas peetakse voltižeerimise MK-etapp nii naistele kui meestele, lisaks rahvuslik koolisõiduvõistlus. Münchenis muide töötab rajameistri assistendina Läti rahvusvahelise teise taseme rajameister ja olümpiakogemusega takistussõitja Sergei Šakurov. Takistussõidu MK-etapid toimuvad lisaks juba mainitutele sel nädalavehetusel ka Põhja-Ameerika liigas – Ameerika Ühendriikides Lexingtonis ja Kanadas Torontos.

Hobumaailm hoiab sündmustel silma peal ja informeerib oma lugejaid.