Nädalavahetusel toimus Luunjas rakendispordi Balti Karika esimene etapp

Saksa Ratsakoolis toimus 15.-16.06.2012. a Balti Karika esimene etapp rakendispordis. Osalemas oli kõigi kolme Balti riigi esindajad, lisaks arvukalt Soome esindajaid ning võistlusterida täiendas ka üks Saksamaa võistluspaar. Võisteldi kokku neljas klassis, millest kõikide võidud läksid Soome.

Üherakendite võistluse, kus võistlustulle asus 12 ekipaaži, võitis Leena Kalalahti (groomid- Suvi Haapala / Juhani Ström) hobusel Izer (91,31 miinuspunkti). Teise auväärse koha saavutasid Sari VIlenius (groom Taru Suominen) hobusel Kirkastus (101,24 miinuspunkti) ning kolmanda Läti esindajad Andis Pavlovskis ja Kristaps Caune hobusel Viskijs (102,86 miinuspunkti). Parimate eestlastena platseerusid Evelyn Piiritalu ja Arno Raadom hobusel Olli 8. kohale.

Paarisrakendite võistlusest võttis osa vaid 1 ekipaaž, kes ka edukalt lõpetas – nendeks olid Jarmo Tauriainen ja groom Jenny Thusberg Soomest (143,68mp) (all fotol).

Ponide ühehobuste rakendite võistlusest eestlased osa ei võtnud. Kuue ekipaaži konkurentsis pääsesid esikolmikusse Hannu Kalalahti ja Susanne Laine ponil Hessin Vihtori (76,03 miinuspunkti), Leena Kalalahti ja Susanne Laine ponil Vuohimäen Havu (86,04 miinuspukti) ning Leena Vähä-Erkkilä ponil S.W. Summer’s Dream Prince (105,84 miinuspunkti).

Ponide paarisrakendite võistluse ainus osaleja ja võitja oli samuti soomlane, Heidi Sinda oma imearmsatel ponidel Hessi-Iida ja Hessin Myrsky, kelle tulemuseks jäi 98,68 miinuspunkti.

Kokku osales Balti Karikal 20 võistluspaari ning tegemist oli vägagi esindusliku seltskonnaga. Koolisõit, kus võitjad said 76,5% oli meeliülendav ning kiired sooritused maratonil olid väga heal tasemel, pakkudes silmailu rohkearvulisele publikule.

Liivimaa RK; fotod: Anna-Liisa Pääsukene