Nädalavahetusel vallutavad Kurgjärve spordibaasi kestvushobused mitmetest riikidest

18.-20. mail toimub järjekordne kestvusratsutamise võistlus Haanjamaal Kurgjärvel, millest võtavad osa sportlased Eestist, Venemaalt, Leedust, Poolast, Norrast ja Soomest.

Võistlusväljak, kus asub stardipaik, finiš ja toimuvad sellele alale vajalikud vahefinišid, asub Kurgjärve spordibaasis. Võistlusrada koosneb erinevatest 40-16 kilomeetristest ringidest ja paikneb Haanja ja Rõuge valla teedel ja radadel.

Kestvusratsutamisvõistluste läbiviimiseks on tarvis mitmeid ametnikke – kohtunikud, korrapidajad ja veterinaarid, kes sel aastal on tulemas Austriast, Poolast, Itaaliast, Araabia Ühendemiraatidest, Norrast ja Iirimaalt. Võistluse sponsor on Ali Mohammed Al Mohairi Araabia Ühendemiraatidest.

Reedel, 18. mail kell 18.00 toimub hobuste veterinaarülevaatus. Laupäeval, 19. mail antakse kell 6.00 start 120 km võistlejatele, kell 7.00 80 km võistlejatele ja kell 7.30 80 km rahvusliku klassi võistlejatele. Finišisse võib esimesi lõpetajaid oodata kella 14 ajal. Kogu päeva jooksul naasevad hobused mitu korda Kurgjärvele, et end veterinaaridele esitleda ja vahepeatuses puhata. Pühapäeval, 20. mail kell 9.30 toimub võitjate autasustamine.

Kestvusratsutamine on, nii nagu nimigi ütleb, pika aja vältel toimuv sport. Tähtis ei ole mitte ainult võimalikult kiiresti stardist finišisse jõudmine, vaid sealjuures hobuse säästmine ja tema hea tervise juures hoidmine. Selleks on distants jagatud etappideks. Iga etapi järel kontrollivad veterinaarid hobuse seisundit, millele järgneb väike puhkepaus. Võistluse võidab ratsapaar, kes jõuab esimesena finišisse, kuid seejärel läbib edukalt vähemalt 20 minuti jooksul viimase veterinaarülevaatuse.

Kurgjärvel on kestvusratsutamise täiskasvanute meistrivõistlusi peetud juba seitse aastat, kolmel viimasel neist on seda võistlust peetud FEI (Rahvusvaheline Ratsutamisföderatsioon) kalenderplaani võistlusena.

Kõik huvilised on oodatud kaasa elama. Liikluses hobustega kokku sattumise puhul palume mõistvat suhtumist.

Lähemat infot: hobumaailm.ee/haanjamaa2012