Nädalavahetusel võisteldakse Ridalas, Luunjas ja Niitväljal

Algaval nädalavahetusel peetakse Eestis kaks Eesti Ratsaspordi Liidu kalenderplaani kuuluvat takistussõiduvõistlust ning üks koolisõiduvõistlus, rahvusvahelisel tasandil võistleb eestlastest Mai-Britt Nuudi.

Laupäev on Eestis takistussõitjate päev, kui Tartumaal Luunjas hüpatakse võistlusel No Tere Talv takistusi kõrgustel 95 – 125cm ning Läänemaal Ridala tallis jätkub Lääne Regiooni Talvekarikas oma teise etapiga. Lääne Regiooni sarjas on takistuste kõrguseks 70cm ja 90cm. Niitvälja koolisõiduvõistlusel, mis toimub pühapäeval, on kavas skeemid tasemetel A kuni R. Üles on antud 79 võistluspaari.

Rahvusvahelisel tasemel saab sel nädalavahetusel eestlastest kaasa elada Mai-Britt Nuudile, kes võistleb Belgias Lieris CSI2* tasemel. Sealne võistlus algas juba eile ning lõpeb laupäeval. Muudest rahvusvahelistest võistlustest nimetame ära Amsterdamis toimuva Lääne-Euroopa koolisõiduliiga etapi, millega samaaegselt peetakse ka CSI4* taseme takistussõiduvõistlus. Mitmed maailma tipud võistlevad Austrias Glock`s Horse Performance Center`s peetaval CSI3* tasemega turniiril. Põhja-Ameerika tipp, samuti mitmed Euroopa paremikku kuuluvad takistussõitjad osalevad Floridas Palm Beach International Equestrian Center`s toimuval Põhja-Ameerika idaregiooni MK-etapil CSI5*-W.