Nahkhiir narrib Heimtalis hobusekasvatajaid

Heimtali Hobusekasvanduse juht Peep Puna on pikemat aega hädas talveunest üles ärganud nahkhiirtega, kes öiseid jahiretki korraldades panevad tööle kasvandust turvava valvesignalisatsiooni.

„See oli mõni aasta tagasi, kui pidin talveöödel mitu korda valvesignalisatsiooni häire peale välja sõitma. Keegi, ei mõistnud, milles asi. Korra juhuslikult märkasin suurkõrv nahkhiirt, neid meil Heimtali kandis elab ja nad on looduskaitse all. Eks siis oli pahategija või pahategijad teada,“ rääkis Puna.

Paari aasta vanused sündmused korduvad ka tänavu, võrdlemisi pehme ilm ning kevadine päike on taas looduskaitse all olevaid elukaid üles äratamas. „Jälle hakkas jant pihta. Käisin signalisatsiooni ärritavat pahalast just otsimas. Korra märkasin teda, siis puges ta kuhugi peitu. Kätte me tiivulist hiirt igatahes täna ei saanud,“ naeris Puna.

Kasvanduse juhi sõnade järgi looduskaitse all olevat olevust tabamise korral hukkamine ei ähvarda. Loom toimetatakse kohta, kus ta võimalikult kiiresti oma endise öömaja leiab.