Narva GP-l lubatakse ratsutamise tulevärki

Tänavu toimub juba teisel järjestikusel aastal Narva kindluses Narva GP nimeline takistussõiduvõistlus, sedapuhku 28. augustil. Võistluse korraldaja Ruudo Vatsel lubab hobuhuvilistele Eesti idapiiri ääres suurejoonelist võistlust, mida saab jooksvalt jälgida Internetiski.

Vatsel rääkis, et kuigi võisteldakse ainult ühel päeval, on kavas siiski kolm parkuuri, lisaks leiab aset koolisõidushow ja ponide kadrill.

“Üritust korraldan sellepärast, et võistluspaik, Narva kindlus on ainulaadne Eestis. Lisaks on publik väga suurearvuline ja elab emotsionaalselt kaasa kõigile võistlejatele. See annab korraldajatele palju positiivseid tundeid. Narva linnavalitsusestki on kinnitatud, see on suurim spordivõistlus linnas. Ja linnakodanikud on nõudnud, et see üritus peab saama traditsiooniks,” rõõmustas Vatsel.

Korraldaja sõnade järgi on võistluste eelarve arvestades olusid Eestis väga suur: “Vajaminevaid asju tuleb transportida Tallinnast ja pärast tagasi viia. Sponsorite leidminegi on olnud raske. Hea, et meid toetab Narva Gate OÜ ja palju tänu selle juhatajale Jaanus Mikkule. Suures osas ongi idee korraldada võistlus Narvas just Mikku idee.”

Seda, et samal ajal aset leidvad mitmed võistlused vähendavad Narvat väisavate sportlaste arvu Vatsel ei karda. “Narva on lubanud tulla Eestis viibiv ratsanike paremik, lisaks ootame külalisvõistlejaid Lätist ja Soomestki. Olen kindel, et kõik, ka need pealtvaatajad, kes vaevuvad ka Eesti teistest kohtadest idapiiri äärde tulema, näevad suurepärast ratsashow’d,” kinnitas Vatsel.

Võistluse ülekannet on võimalik jälgida otse hobumaailma portaalist, kuid lisaks ka kullaauk.ee internetikeskkonnas aadressil http://www.kullaauk.ee/narvagp

Narva GP 2009. Foto: Külli Tedre