Narva GP võitis publiku ovatsioonide saatel Andrus Kallaste Opaalil

Möödunud nädalavahetuse laupäeval kogunesid ratsaspordisõbrad teist aastat järjest Narva kaasa elama vaatemägulisele takistussõiduvõistlusele Narva Grand Prix, mille põhisõidu karika viisid koju publiku kirgi kütnud Andrus Kallaste ja Opaal.

Päev algas publikut mitte just eriti soosiva peene vihmasajuga, millest hoolimata kõik platsil ja selle ümbruses siiski suurepärane välja nägi. Muinasjutuline linnusehoov, roheline muruväljak, millel kenasti kaunistatud tõkked, suur telk külaliste jaoks – kõik oli olemas nagu mullugi. Tänavu oli raja äärde ühe asemel paigutatud lausa kaks tribüüni, mis päeva lõpuks sugugi tühjaks ei pidanud jääma. Narva emotsionaalse publiku hulgas oli huvi ürituse vastu jätkuvalt suur ning pettuma nad milleski ei pidanud, sest vihm taandus peagi ning hoovi täitis vahelduva eduga isegi kuldne suvelõpupäike.

Esimesena alustasid 110 cm kõrgustel takistustel noored hobused ja juuniorid. Suhteliselt väikeses konkurentsis sai siiski näha tugevat heitlust mõlemas arvestuses. Juunioride parimana lõpetas selle aasta üks edukaid võistluspaare Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht, noorhobuste arvestuses pidid Catlin Vatsel ja Catwomen aga alla vanduma Marion Mägile ja Vanco Z-ile.

Teises parkuuris oli ovatsioon suur, kui jokkeriga sõidus tegi puhta töö mullugi ühe karika võitnud Konstantin Prohhorov Kronal, kelle põhikonkurendiks sai Paul Argus, kes lõpetas parkuuri teise ja kolmanda tulemusega. Paulil õnnestus üldse kogu ürituse vältel võistlusväljakule hüppama tulla tervelt 9-l korral ning võtta mitu auhinnalist kohta.

Põhiparkuur – Narva Grand Prix – toimus justkui õpiku järgi; 16st startinust jõudis ümberhüpetele neljandik ehk neli tugevat võistluspaari – Kallaste Opaalil, Paul Camelot van de Dorpshoevel ning Ebbe-Liisa Troojal ja Sunday’l. Mullune meister ei suutnud siinkohal kummagi hobusega puhtalt sõita ning kui rebimiseks läks Cameloti ja Opaali vahel, oli viimane taaskord täielikus sõiduvees, alistades konkurendi ligi 3 sekundiga.

Võistlusest toimus ka otseülekanne, mida oli võimalik jälgida hobumaailma portaalis. Kes kummalgi moel vaatama ei jõudnud, leiab täpsed tulemused hobumaailma kalendrist. Vaata ka ETV uudist võistlusest.