Narva GP\’l läks enim auhindu Paul Argusele

Käesoleval nädalavahetusel toimus kodumaal mitmeid võistlusi, Narva GP leidis sedapuhku aset eile ja seda kolmandat järjestikust aastat.

Tavapäraselt suure publiku ees võtsid kahefaasilise 110 cm kõrguse sõidu juunioride arvestuse Johanna Johanson (Parkuur) ja Etienne Solei. Paari sekundiga kaotas samuti puhta sõidu juures Kelly Laev (Tartumaa) Free Bayl, kolmandana lõpetasid Kristjan Sinikas (Ruttar) ja Ramstein, kes ka sõitsid vigadeta.

Sama kõrguse avatud arvestuses tegid heade pööretega esikohta väärilise tulemuse Paul Argus (Tondi) ja One Man Show, olles kiiremad Tõnis Oissaarest (Niitvälja) ja Arlettast ning Kelly Laevast ja Free Bayst.

Tõusva raskusega ja Jokkeriga 120 cm parkuuri õhuline ja laineline jokker sai saatuslikuks paljudele sõitjatele. 32st paarist said maksimumtulemuse 12, neist kiireimad olid Paul Argus ja Stacandra, järgnesid Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht ning Paul Argus ja Padishahh.

Ponide simultaan oli Narva publikule uus ja kaasahaarav ala. Kaheksa poni startisid vastavalt oma tasemele ja kõrgusele kas 50 või 80 cm kõrgusel. Kõikidest voorudest väljus võitjana My Relander (Tallinn) ponil Schecki II. Teiseks tulid Birgit Loik (Tondi) ja Mango, kolmandaks Kirkke Põldsalu (Tondi) ja Kädi.

Narva GP nimeline 135 cm kõrgune sõit lõppes seekord ümberhüpeteta, kuna ainsana suutsid põhiparkuuri vigadeta läbida Paul ja Stacandra. Neile järgnesid nelja karistuspunktiga Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa) ja Preston ning samuti nelja kp-ga Konstantin Prohhorov (Domingo) ja Cahaina. GPst võttis osa 13 võistluspaari.

Võistluse tulemused leiate meie kalendrist: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=8&y=2011&id=658