Nayel Nassar domineeris Longines Masters New Yorgi etappi

Nayel Nassaril oli New Yorgis uskumatu nädalavahetus. Foto: Longines Masters

Möödunud nädalavahetusel peeti New Yorgis Longines Masters 2018/2019 hooaja kolmas etapp. Võistluse staariks kujunes kindlasti egiptlane Nayel Nassar, kes hobusega Lucifer V võitis nii Longines Speed Challenge’i kui ka Longines Grand Prix’. Kunagi varem pole keegi sellel suurvõistlusel kahte põhilist võistlusklassi samal etapil võitnud, samuti oli Nassar esimene, kes tegi seda ühel ja samal hobusel.

Longines Speed Challenge

Longines Speed Challenge kujutab endast kiirusparkuuri, kus rada püsib terve hooaja vältel samana, andes sportlastele võimaluse oma taktikat erinevate etappide jooksul muuta. Iga mahaajamise eest lisatakse lõplikule ajale kaks karistussekundit.

Kaheksandana startinud Nayel Nassar ja Lucifer V sõitsid hoolimata ühest mahaajamisest välja nii kiire aja, et teistel ei õnnestunudki seda lüüa. Sportlane sai loomulikult võistlust jälgides korralikult praadida, sest peale teda tuli platsile veel 15 paari, kes kõik proovisid tema tulemust lüüa. Sellele kõige lähemale jõudis Kristen Vanderveen hobusega Bull Run’s Faustino de Tilli, kes oli ikkagi pea kolm sekundit aeglasem kui võitja. Vaatamata ühele kukkunud latile oli noor USA sõitja napilt kiirem Olivier Philippaertsist, kes võttis Insolente Des Dix Bonniers’iga kolmanda koha.

Nayel Nassar ja Lucifer V. Foto: Longines Masters/Sportfot

Riders Masters Cup

Riders Masters Cup on võrdlemisi uus konseptsioon, mis sai alguse Longines Mastersi 2017/2018 hooajal. Võistlusklassi põhimõte seisneb selles, et omavahel lähevad vastamisi USA ja Euroopa sportlastest koosnevad viiesed tiimid, kes on jagatud kahesteks paarideks. Duelli võitja saab vastavalt kas 10 või 20 punkti ning kaotajad 5 või 10.

Euroopa meeskond, kes sellel korras koosnes Pius Schwizerist, Harrie Smoldersist, Darragh Kennyst, Olivier Philippaertsist ja Edward Levy’st, võttis oma järjekorras neljanda võidu. Kahevoorulise parkuuri kümnest duellist kaotati vaid kolm, mis andis neile ülekaaluka esikoha 130 punktiga. Pettunud ameeriklased (Lillie Keenan, McLain Ward, Kristen Vanderveen, Devin Ryan, Laura Chapot), kes taaskord pidid tunnistama eurooplaste paremust, lõpetasid 90 punktiga.

Võidukad eurooplased koos tiimi Chef d’Equipe’i Philippe Guerdat’ga. Foto: Longines Masters

Longines Grand Prix

Sakslasest rajameister Frank Rothenberger ei teinud 29 starti tulnud sportlaspaarile elu kergeks. Kahevoorulise parkuuri teise vooru pääsmeid oli 12, millest New Yorgis kuus võtsid esimese vooru puhtalt hüpanud ratsanikud ja ülejäänud kuus kiireimad nelja karistuspunktiga sõitjad.

Teises voorus starditi pööratud paremusjärjestuses ja pinge kruviti eriti lakke, kui platsile hakkasid saabuma esimeses voorus vigadeta sõidu teinud paarid. Esimesena startis neist Kapten Brian Cournane (Dino), kellel õnnestus ka teisel korral puhta lehega lõpetada, kuid kelle tagasihoidlik aeg, 45,88 sekundit, jättis tagantulijatele ukse avatuks.

Daniel Bluman ja Ladriano Z jõudsid Cournane’ist juba pea neli sekundit rutem finišisse, minnes võistlust juhtima. Nende tulemuse ületasid omakorda  Olivier Philippaerts ja H&M Cue Channa 42, olles sekundi jagu kiiremad. Maailma edetabeli neljas mees, Harrie Smolders, tegi pealtnäha võimatut ja lõpetas hobusel Une de l’Othain’iga puhta sõidu ning ajaga 39,46 sekundit, olles noorest belglasest veel kiirem.

Reedel Longines Speed Challenge’i võitnud Nayel Nassar ja Lucifer V olid aga veel tulemas. Egiptuse esindaja läbis teise vooru mängleva kergusega ning kui stopperid said ajaks 38,59 sekundit, oli selge, et Nassar võttis nädalavahetuse teise suure võidu. Nii Smolders’i Une de l’Othain kui ka Lucifer V kuuluvad mõlemad muide Bill Gates’i tütre Jennifer Gates’i Evergates Stables’ile ehk talli jaoks oli tegemist ühe äärmiselt eduka nädalavahetusega.

Võitja sõnas, et Luciferi näol on tegemist väga püüdliku ja atleetliku hobusega: “Ta on kiirem kui ükski teine hobune, kellega ma varem sõitnud olen, võtmata sealjuures latte kergelt kaasa. Ta püüab kogu südamest ningon imeline töötada koos sellise loomaga.” Nassari kaks võitu said korralikult autasustatud – sportlane läks koju 162 000 dollari võrra rikkamana.

Grand Prix’ esikolmik. Foto: Longines Masters

Võistluse raames toimub sel aastal esmakordselt ka neljas etapp, mis peetakse ainsa välietapina Lausanne’is 20.-23. juunil.

Kõik võistluse tulemused leiate siit!