Neli Eesti rakendisportlast osalevad Leedus rahvusvahelisel võistlusel

Eilsest pühapäevani peetakse Leedus Vilniuse lähedal Bendoriais rahvusvahelist rakendispordivõistlus, kus tasemetel 1*, 2* ja 3* osalevad Eestist Urmas Saks, Ülar Raudsepp, Riina Rõa ja Reelika Rätsep.

Leedu võistlusel osaleb sel kevadel rakendispordis arvestatav arv ekipaaže ehk 52. Kuna kohtunike brigaad tohib reeglite kohaselt hinnata 40 ekipaaži päevas, peeti koolisõit kahel päeval. Eile olid kavas 1* ja 2* skeemid, täna hinnati 3* sõitjaid. Eestlaste esinemine koolisõidus kuigi edukas ei olnud. Parima punktisumma saavutas Riina Rõa oma noore poni, viieaastase Pin Rock`s Poppius`ega, kui tulemus hinnati CAI1* skeemis 54.14 karistuspunkti vääriliseks. 1* poniklassis oli meie ekipaaž ainuke osaleja. Rõa osales teise poni Lucky Freedomiga ponide 2* võsitluses, kus lõpetas 81.09 punktiga teisel kohal kolmest osalejast. Liider jääb 9.41 punkti kaugusele.

Hobuste 2* võistluses osalesid Eestist Reelika Rätsep ja Vairi ning Ülar Raudsepp ja Redrum. Rätsep lõpetas tulemusega 70.72 viiendal kohal, Raudsepp oli 80.65 punktiga üheksas. Parima tulemuse tegi selles klassis poolatar Katarzyna Kurys, milleks 53.50.

Täna kavas olnud hobuste üherakendite 3* võistluses võtsid liidrikohad oodatult maailma edetabeli absoluutsesse tippu kuuluvad poolakad Weronika ja Bartolomeji Kwiatekid. Weronika tulemuseks hobusega Bartnik hinnati 43.74, Bartolomeji ja Nigeri tulemuseks 45.13. Urmas Saksa ja Indekssi ja Ülar Raudsepa ning Friidomi tulemus oli vastavalt 15s ja 16s, karistuspunktide arvuks 65.02 ja 68.91. Ponide 3* klassis on kolmikjuhtimine soomlastel, hobuste paaride 3* klassis osaleb vaid kolm poolakat.

Homme on Bendoriais kavas maraton, hoiame pöialt, et eestlaste tulemused teisel alal tõstavad nende asukohti üldises paremusjärjestuses. Võistluse tulemused leiate maailma suurimast rakendispordiportaalist Hoefnet aadressilt http://www.hoefnet.nl/home/site/agenda/bendoriai