Neli Eesti treenerit läbisid FEI Level 1 treenerite kursuse

2.-5. novembril toimus Lätis Incukalnsi ratsabaasis treeneritele suunatud koolitus FEI Level 1 Course of Coaches. Kursuse lektoriks oli Venemaa tippsportlane ja -treener, peamiselt takistussõiduga tegelev Anna Gromzina, kes on ka Tallinn International Horse Show’l 2011. aastal GP võitnud.

Osalemas olid treenerid nii Venemaalt, Lätist, Leedust ja Eestist. Meie poolt läbisid kursused Lääne regioonist Kristiina Raudnagel, Hiiumaalt Maarja Berkmann, Lõuna-Eestist Marko Villemson ning Harjumaalt Merlis Orion.

Kursused olid tihedalt sisustatud teoreetiliste loengute ning praktiliste tundidega, õppetöö kestis 8-9 tundi päevas, sealjuures tuli kõigil osalejatel ka ise nii koolisõidu kui takistussõidu treeninguid anda ja seda väga erineval tasemel ratsanikele ning hobustele. Osalenud treenerid jäid kursustega ning juhendajaga väga rahule.

„Väga hästi töötas just see, et teooria oli koos praktikaga,“ kommenteeris Kristiina Raudnagel. „Hea tunne, et ka varem õpitu on õige, kuid Anna praktilised näpunäited andsid väga palju juurde ning aitasid treeningutega palju põhjalikumaks ja täpsemaks minna.“

Lisaks kursustele endale väärtustasid osalejad ka teiste riikide esindajatega loodud kontakte, tekkisid nii mõnedki mõtted ühisprojektidest ja koostööst.

Fotol kogu kursus. Autor: Sander Põldsaar

Eesti Ratsaspordi Liit