Neljapäeval algab Poola pealinnas Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaal

Sellel pühapäeval selguvad Varssavis meie takistussõiduliiga kolm parimat, kes lunastavad pääsme aprillis Las Vegases toimuvasse üleilmsesse finaali. Liiga põhjaregiooni liider Andrius Petrovas on võistluskeelu tõttu mängust väljas, Tiit Kivisild ei osale.

Selle nädala neljapäevast pühapäevani toimub Poola pealinnas Varssavis Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaali, kus osalevad paremad sportlased liiga põhja- ning lõunaregioonist. Suurima üllatusena tõdeme asjaolu, et liiga etappidelt enim punkte kogunud leedukas Andrius Petrovas on mängust väljas, kuna mullu detsembris kehtestati talle väidetavalt dopingureeglite rikkumise eest võistluskeeld. Leedukas on otsuse vaidlustanud, kuid tänasel päeval see kehtib ning Petrovas Varssavis osaleda ei saa. Samuti ei ole tänavu Eesti sportlasel võimalust finaalipääsmeks, sest parimal positsioonil olev Tiit Kivisild ei osale.

Liiga finaalis läheb arvesse viie parima etapi tulemused. Vaatame üle liidrite punktisaagid. Kuigi Petrovas on liider kõikide etappide punkte arvesse võttes, siis viie parima etapi arvestuses ta seda siiki ei ole. Petrovas oli viie parima etapiga punkte kogunud 72, poolakas Michal Kazmierczak seevastu 83, mis annab talle Varssavis parima lähtepositsiooni. Teise summaga alustab Varssavis lätlane Kristaps Neretnieks, kellel punkte 75. Arvestades, et Petrovas ei osale, on kolmandal positsioonil võrdselt 62 punktiga mullune võitja tšehh Aleš Opatrny ja lätlane Andis Varna. Sama palju punkte kogus etappidelt ka Kivisild. Järgnevad tšehhitar Zuzana Zelinkova 60 ja venelane Vladimir Beletsky 58 punktiga. Lõunaregiooni võitis sloveen Tomaž Laufer, kelle viie etapi tulemus 59 punkti, türklasel Omer Karaevlil teisena 47 punkti.

Varssavis lisanduvad sportlaste juba teenitud punktidele kolme võistlusala punktid. Neljapäeval on kavas Tabel C parkuur kõrgusel 145cm, kus punkt jagatakse kümnele paremale põhimõttel esimene 10 punkti, teine 9 jne. Reedel on kavas ümberhüpetele parkuur kõrgusel 150cm, kus punktisummad võrdsed MK-etapi tavapärasega – võit 20, teine koht 17, kolmas 15, neljas 13 ning edasi punktiste vahedega. Pühapäevases otsustavas sõidus, kus takistuste kõrguseks 155cm, jagatakse topeltpunkte. Kuna punktivahed on enne finaalsõite väikesed, on igasugused muudatused veel võimalikud.

Hobumaailm on alates reedest Varssavis kohapeal ning püüab teile operatiivselt vahetuid emotsioone edasi anda. Eesti takistussõitjatest osalevad liiga finaalis Gunnar Klettenberg ja Rein Pill.