Neljapäeval algas Zangersheide kasvanduses tänavune noorhobuste MM, kohal ka eestlased (täiendatud)

Belgias, Lanakenis asuvas Zangersheide kasvanduses toimuvad juba aastaid septembrikuus noorhobuste Maailmameistrivõislused, erandiks ei ole ka käesolev aasta. Viie-, kuu- ja seitsmeaastaste tiitleid hakati jagama eile.

Eestlaste eilse parima tulemuse sõitsid välja viieaastaste hobuste esimeses kvalifikatsioonivõistluses Jüri Sokolovski ja Pandora Hastk (rootsi soojavereline mära), kes koos 43 konkurendiga jagasid puhta sõiduga esikohta. Viieaastaste avavõistluse kõrguseks on 120 cm. Sokolovski oli stardis ka teise 5aastase hobusega, kelleks rootsi soojavereline mära Sundance. Nende tulemus kaheksa karistuspunkti. Samas vanuseklassis osales Eesti sõitjatest veel Hanno Ellermann hollandi soojaverelisel täkul Dakar Tn ja zangersheide täkul Darwin Tn. Mõlemaga puhas sooritus ei õnnestunud.

Kuueaastaste hobuste klassis osalevad Urmas Raag ja Carlos, seitsmeaastaste klassis Kairi Dräbtsinskaja ning Peron. Mõlema paari avastart ebaõnnestus.

Reedesel päeval suutis viieaastaste klassis puhta sõidu teha jällegi Jüri Sokolovski, kuid sedapuhku hobusega Sundance ehk üldarvestuse kõrgele kohale enam jõuda ei ole võimalik. Viieaastastes tegi reedel puhta sõidu ka Hanno Ellermann, seda hobustega Starpower ja Darwin Tn. Puhtaid sooritusi oli viieaastastes reedel 98, kokku osaleb 242 viieaastats hobust.

Ellermann võtab samuti osa maailma täkkude võistlusest, kus reedel oli 140 cm kõrguses puhtus-kiirusparkuuris puhas nii Zacharovi kui Eldoradoga, kohad vastavalt 14. ja 15. Täna osaleb Hanno mõlema täkuga 150 cm kõrguses Grand Prix sõidus, kus osalejate arvuks 59.

Zangersheide võitluluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2013/lanaken/ .