Neljapäeval algavad Ruilas Eesti Meistrivõistlused kooli- ja takistussõidus

Neljapäeval algavad Ruilas neli päeva vältavad Eesti Meistrivõistlused kooli- ja takistussõidus kõikides vanuseklassides. Neljal võistluspäeval antakse 418 starti, millest 137 kooli- ja 281 takistussõidus.

Neljandat aastat järjset viiakse Ruilas üheaegselt läbi kõikide vanuseklasside meistrivõistlused kooli- ja takistussõidus. Riiklikul tasemel tunnustatud vanuseklassid on juuniorid, noored ja seeniorid (täiskasvanud), lisaks poniklassi. Mitteametlikult ehk ERL-i siseselt viiakse läbi meistrivõistlused lasteklassis ja harrastajate klassis. Just viimases on tänavu enim osavõtjaid, kui koolisõidus asub starti 25 ja takistussõidus 45 harrastajat 47-e hobusega.

Neljapäeval alustavad hommikul takistussõitjad, mil kavas laste, ponisportlaste ning juuniorite esimene osavõistlus, pärastlõunal teevad samades klassides avastardi koolisõitjad. Reedesel päeval selguvad pärast teist osavõistlust neljapäeval alustanud klasside medalistid. Laupäeval ja pühapäeval peavad oma osavõistlused noored, seeniorid ning harrastajad.

Hobumaailm on meistrivõistlustel nii pildis kui sõnas toomaks lugejatele opetariivset infot. Tulemused ja stardijärjekorrad leiate jooksvalt aadressilt http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2014/ .