Neljapäeval saab alguse tänavune Helsingi International UB Horse Show, osalevad ka eestlased

Homsest pühapäevani peetakse Helsingis Hartwall Arenal juba 28. korda toimuv International Horse Show. CSI5*-W ja CDI3* tasemega rahvusvahelistel võistlusel osalevad ka Eesti ratsasportlased.

Helsingi Show on takistussõitjate Lääne-Euroopa MK liiga teiseks etapiks ja sellest tulenevalt on võistluse tasemeks CSI5*-W. Meie takistussõitjatest osalevad tänavu rahvusvahelises tippkonkurentsis Tiit Kivisild ja Gunnar Klettenberg. Niinimetatud idablokist asuvad Helsingis starti veel venelased Vladimir Beletski ja Aleksander Belehov, valgevenelane Maxim Kryna ning poolakas Jaroslaw Skrzyczynski. Laupäevaõhtuse programmi lõpetab kindlasti meeleolukas KAP Jumping`u poolt esitletav simultan East vs West, kus omavahel astuvad n.n. olümpiasüsteemis vastamisi igas paaris üks Lääne- ja üks Ida-Euroopa takistussõitja. Lääne poolt on Helsingis kohal mitmed maailma esiviiekümne sõitjad, teiste hulgas möödunud nädalavahetusel Oslos kaks põhisõitu võitnud noor britt Scott Brasch.

Helsingis on traditsiooniliselt kavas ka rahvusvaheline koolisõiduvõistlus, CDI3*, kus tänavu esindab Eestit Dina Ellermann. Lisaks rahvusvahelistele takistusõitudele peetakse mitmeid rahvuslikke klasse, milles eestlastest osalevad Paul Argus, Kullo Kender, Meriel Isok, Kristi Luha, My Relander ja Madis Morna.

Helsingi International UB Horse Show kodulehekülje leiate aadressilt http://www.helsinkihorseshow.fi/en/ .