Neljarakendite karika võitis Koos de Ronde, Boyd napilt teine

Tänastel varastel öötundidel võitis "lendav hollandlane" Koos de Ronde Bordeaux rõkkava publiku kaasaelamisel oma esimese MK tiitli, jättes napilt teiseks neljakordse karikavõitja ning viimaste aastate suveräänse liidri austraallase Boyd Exelli.

Finaalis jätkus põnevust kuni viimaste sekunditeni, mil lõpetas esimese päeva liider Exell. Ungarlasest tipprajameister Gábor Fintha oli ehitanud väga tehnilise ning kiire raja, mis pakkus suurt vaatemängu saali pilgeni täitnud publikule. Teise osavõistluse põhivooru läbimise järel pääsesid lõpliku paremuse selgitamiseks ümbersõidule kolm ekipaaži. Parima ajaga pääses lõppsõidule Boyd Exell, teise tulemusega Koos de Ronde ning kolmandaga viimase kaasmaalane IJsbrand Chardon. Ebaõnne oli esimese päeva kolmandana lõpetanud alati rõõmsameelsel ja publikuga kehakeeles suhtleval ungarlasel Jozsef Dobrovitzil. Jozsefil purunes lõpu eel veorihm, mille tulemusena langes üks pall koonuselt ning lõpuosa tuli sõita tunduvalt aeglasemalt. Kolmandana lõpetanud Chardonile jäi ungarlane alla vähem, kui viie sekundiga. Arvutagem ise – maha aetud pall viis trahvisekundit, lisaks tempo aeglustamine. "Mis teha, see on sport," pidi ungarlane finišijärgselt tõdema.

Ümbersõidul startis esimesena Chardon, kelle vahe kahe paremaga oli juba üle 15 sekundi, mis andis vähe lootust paremaks, kui kolmandaks kohaks. Ilmselgelt oli Madalmaade sportlasel kadunud motivatsioon, sest ümbersõidu läbis ta aeglaselt, tehes sealjuures ootamatult suisa kuus viga. Hoopis teine oli aga olukord de Ronde ja Exelli duelis võidule. Duellantidest esimesena startinud de Ronde suutis läbida raja sarnaselt esimese vooruga puhtalt ja kiirelt ning nüüd oli kõik tituleeritud austraallase kätes. Boyd Exell paraku aga tegi ühe vea teenides viis karistussekundit, mis tähendas kokkuvõttes kahesekundilist allajäämist de Rondele. Ühe õnnetus on teise õnn ning Koos de Ronde võis tähistada oma esimest Maailma Karika võitu.

Pressikonverentsil sõnas karikavõitja järgmist: "Mul on tohutult hea tunne, et ma lõpuks selle ära tegin! Ma olen nii paljudel kordadel lõpetanud Boydi selja taga, kuid siin, Bordeaux`s, suutsin teda edestada. Ma alustasin hooaega samade hobustega, kellega mullu lõpetasin karikasarja kolmandal kohal, kuid koostöö sel hooajal ei sujunud. Tegin muudatusi obuste koosseisus ning nagu näha, õigustas see ennast." Teiseks jäänud Exell mainis, et sellel tasemel peavad kõik asjad 100% klappima, et võita. Ta kiitis de Rondet ja tõdes, et seekord ei suutnud tema ekipaaž anda endast 100%. Oma jälje tulemusele andisid kindlasti ka asjaolud, et Exellil jäid viimased treeningud lünklikuks seoses lumetormidega Suurbritannias, kus ta alaliselt resideerub, samuti tema hobuveoki rike teel Bordeaux`sse, mis venitas reisi 26 tundi pikemaks, jättes hobustele vähem taastumisaega.

Selleks hooajaks on rakendispordi sisevõistlused lõppenud, peagi saab alguse välishooaeg. Suuremad rakendispordisündmused suvehooajal leiavad oma kajastuse kindlasti ka meie kodulehekülje veergudel. Bordeaux võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://results.scgvisual.com/2013/bordeaux/ .