Neljarakendite kullad läksid Madalmaadesse nii individiuaalselt kui võistkondlikult

Möödunud nädalavahetusel peeti Ungaris Izsaki linnas Euroopa Meistrivõistluseid neljarakenditele, kus nii individiuaalne kui võistkondlik kuldmedal läksid Madalmaade sportlastele.

Individiuaalseks Euroopa meistriks krooniti hollandlane Theo Timmermann, kelle ekipaaž võttis liidripositsiooni juba koolisõidus ning suutis seda hoida lõpuni. Karistuspunktide summaks kujunes 137.53. Hõbedale sõitis end rootslane Tomas Eriksson, kelle tulemuseks jäi 139.80 karistuspunkti. Erikssoni ekipaažis oli kaks uut hobust, kellega tal enda väitel veel parimat koostööd ei ole ning seetõttu kannatas hõbemedalisti sõnul koolisõit. Samas martoni võit ning puhas täpsussõit tõid rootslasele ikkagi hõbedase medali.

Pronksi teenis ungarlaste rõõmuks nende sangar Zoltan Lazar, kes mäletatavasti saavutas pronksmedalit väärt tulemuse ka meie poolt kajastatud Slovakkias toimunud paarisrakendite MM-il. Lazari tulemuseks kujunes 140.67 karistuspunkti. Lazar oli oma pronkside üle (teine pronks võistkondlikult) õnnelik ning mainis, et peab veel tõsist tööd tegema oma koolisõidu lihvimisega.

Võistkondlik kuld kuulus samuti Madalmaadele. Lisaks Timmermannile kuulusid võidukasse koondisesse Koos de Ronde ja Ijsbrand Chardon. Teine koht sakslastele, kolmas ungarlastele.

Neljarakendite EM-i kodulehekülje leiate aadressilt http://www.izsak2013.hu/en/koszontok.html .