Neljarakendite Maailma Karika võitis tänavu IJsbrand Chardon

Kuigi tänavust neljarakendite Maailma Karika hooaega oli ülivõimaslt valitsenud austraallane Boyd Exell, suutis finaalis vanem kolleeg Hollandist, IJsbrand Chardon, favoriiti ja tiitlikaitsjat edestada. Kolmandana lõpetas tiitlivõitja kaasmaalane Koos de Ronde.

Võistlus algas vastavalt eilsele pööratud paremusjärjestusele, kusjuures eilsed kahega jagatud ajavahed olid kõikidel kutsaritel stardipositsiooniks. Põhirada oli identne öösel läbitule. Esimesena startis kodupubliku toetust nautinud, kuid paraku kõrgesse konkurentsi mitte pääsenud Sebastien Mourier, kes lõpetas kolme palli maha-ajamisega. Sama tegid ka järgmistena startinud sakslased Georg von Stein ja Michael Brauchle, kusjuures von Stein oli Mourierist aeglasem, mis tõstis prantslase koha võrra kõrgemale. Eilne neljas, šveitslane Jerome Voutaz võttis maha ühe palli ja asus sel hetkel võistlust kindlalt juhtima, kui tulla jäi veel suurel kolmikul.

Esimesena eilsete tulemuste põhjal selgelt eraldunud kolmikust startis tiitlikaitsja Boyd Exell, tehes ideaalilähedase soorituse, lõpetades puhtalt ja kiiresti. Järgmisena startinud IJsbrand Chardon alustas oma lipitsaaneritega kiiremini, kui Boyd, kuid võttis maha juba teise takistuse palli. Edasi kulges aga kõik suurepäraselt ning kokkuvõttes oli aeg austraallasest kolm sekundit kiirem, mis samas tähendas pudenenud palli tõttu kahe sekundilist allajäämist. Eilset "nulli" kordas viimasena startinud Koos de Ronde, kuid oli Boydist paraku neli sekundit aeglasem, mis langetas ta kolmandaks.

Koos de Ronde lõpetas MK-sarja kolmandana; foto Pierre Costabadie

Võitjate voorus oli erandina võrreldes etappidega vähendatud maratonitakistustes väravate arvu. Esimesena läks otsustavas voorus väljakule de Ronde, kes ilmselgelt läks tegema kiiret ringi, kuid selle tulemusena eksis ta kahel takistusel ning pallide tõttu lisandus kümme sekundit. Kolmandast kohast kõrgemat ei olnud enam võimalik loota. Järgmisena startinud Chardon oli aga omaette klassist. 55aastane hollandlane oli juba kahes esimeses voorus näidanud kiireimat aega ja läks seda ilmselgelt tegema otsustavas vooruski. Seekord õnnestus kõik pallid peale jätta ning teha de Rondest viis sekundit kiirem aeg, mis seadis Exelli tõsise surve alla.

Exellil seekord Chardonile vastu astuda ei õnnestunud. Pall tuli maha esimesel maratonitakistusel ja see sundis tiitlikaitsjat veelgi kiirust tõstma. Kui lõpuni oli jäänud veel kolm koonust, tegi Boyd ülitõsise lõike, kuid nagu takistussõitjatel kombeks öelda, lõikas pisut näppu. Pall tuli maha ning lisasekundeid oli kogunenud juba kümme. Riskida samas tuli, kuid ka teise palli peale jäädes oleks puudu jäänud 1.36 sekundit, puhas aeg oli Chardonist 3.64 sekundit kiirem. Exellile kokkuvõttes teine koht, de Rondele kolmas.

Boyd Exellil jäi seekord õnnest puudu; foto Pierre Costabadie

Võidujärgselt kiitis Chardon rajameistrit, kes oli ehitanud finaalile sobiliku raja, mis oli parajalt raske. Samuti leidis karikavõitja, et tegemist oli hea võistlusega, sest eile oli esikolmik vähem kui sekundi sees ja tänagi käis heitlus lõpuni. "See oli lahe võistlus nii meile, kui publikule," lisas Chardon. Eriti õnnelik oli võitja oma võitjate vooru sõiduga, mis õnnestus läbida vigadeta. Võiduks oli Chardonil ka õnne, millest seekord Exellil puudu jäi. Austraallane ütles, et tegi oma parima, hobused olid heas vormis, kuid paraku jäi seekord pisut õnnest puudu.

Kogu esikolmik kiitis Bordeaux publikut ja leidis, et üritus andis järjekordse panuse rakendispordi populariseerimisele. Korraldajate andmetel jälgis saalis rakendivõistlust 6700 pealtvaatajat, kutsarite sõnul käis aktiivne kaasaelamine ka laadaalal asunud soojendusväljaku ümbruses.

Pressikonverents lõppes südamliku hetkega, kui IJsbrand Chardon teatas, et pühendab tiitlivõidu oma pikaajalisele sponsorile, kes kahjuks möödunud nädalal 85aastasena meie hulgast lahkus.

Bordeaux võistlus lõpeb takistussõitudega. Tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1128/1128zeitplanDEU.htm?style=longines