Neljarakendite Maastrichti MK-etapi võit Koos de Rondele

Koos de Ronde Jumping Indoor Maastricht 2018 / foto jumpingindoormaastricht.com © DigiShots

Hollandlane Koos de Ronde võttis eile õhtul enda kodumaal Maastrichtis wild-cardiga võisteldes MK-etapivõidu, kui suutis edestada päev varem samas eelsõidus parim olnud Boyd Exelli ning kaasmaalast IJsbrand Chardoni, etapi võidupunktid Exellile.

Maastrichtis peeti neljarakendite MK-etappi esmakordselt ja muide nii huvitav kui see ei tundu, oli see üle kümne aasta esimene etapp Madalmaades. Just de Ronde oli aasta tagasi mees, kes esines suurel Maastrichti takistussõiduvõistlusel (CSI4*) rakendi demonstratsiooniga, mis leidis tulise publiku vastuvõtu ning meeldis ka korraldajatele, kes jõudsidki otsuseni, korraldada tänavu neljarakendite MK-etapp.

Otsustavasse vooru pääsesid samad mehed, kes reedelgi ehk IJsbrand Chardon, Boyd Exell ja wild-card`ga võistelnud Koos de Ronde, kes MK-punktidele ei pretendeerinud. Lyonis avaetpi võitnud šveitslane Jerome Voutaz jäi avavoorus paraku viimaseks. Võitjate voor algas nullist, esimesena asus starti Chardon, kes suurendas esimese vooruga võrreldes kiirust, kuid pidi leppima ühe maha kukkunud palli ja nelja karistussekundiga. Teisena startinud legendaarne austraallane Boyd Exell oli Chardonist 0.08 sekundit aeglasem, kuid suutis pallid koonustele ja maratonitakistustele jätta ning võttis liidrikoha. Hollandlaste ootused olid ilmselgelt viimasena startinud Koos de Ronde peal, kes suutis sarnaselt Exelliga pallide langemist vältida ning olla lisaks 0.6 sekundit maailmameistrist kiirem. Seega võit de Rondele, teine Exell, kolmas Chardon, võidupunktid Exellile.

Rõõmus võitja sõnas:”IJsbrand oli kiire aga võttis palli maha, Boyd sõitis veelgi parema tulemuse ning mul ei jäänud muud üle, kui teha tempot. Pidin kõik välja panema ja see õnnestus. Koos de Ronde, kes muide valitsev Hollandi meister, sõitis samade hobustega, kellega saavutas Lyonis teise koha. Maastrichtis teisena lõpetanud Exell oli samuti rahul: “Olin silla peal küllaltki ettevaatlik ja see maksis mulle sekundi või paar, kuid hobused olid head. Pärast IJsbrandi oli mul konkreetne plaan, kuidas võtta võidupunktid ja see mul ka õnnestus.

Pärast kolme etappi juhib kõikidel etappidel osalenud IJsbrand Cahrdon 19 punktiga, teist kohta jagavad 12 punkti kogunud Exell ja Voutaz. Järgmised etapid (just nimelt etapid!) peetakse järgmisel nädalavahetusel, kui neljarakendid on võistlustules nii Stockholmis kui Budapestis.

Maastrichti tulemused leiate siit

Siin saate tutvuda Maastrichti rajaga (rajameister Jeroen Houterman Hollandist, L4):

Maastricht-2018-course-plan-maastricht