Neljarakendite MK 15. hooaeg algab sel reedel Stuttgardis

Juba eile sai Saksamaal Stuttgartis alguse sealne suurvõistlus Stuttgart German Masters, mille raames on kavas Lääne-Euroopa takistus- ja koolisõiduetapp, alguse saab 15. hooaega peetav neljarakendite Maailma Karikas.

Homme saab Stuttgardis avalöögi neljarakendite Maailma Karikas, mis on oma 15 aasta jooksul saavutanud arvestatava populaarsuse nii rakendispordi fännide kui korraldajate, meedia ning sportlaste hulgas. MK raames peetav siseformaat on ilmselgelt üliheaks vahendiks rakendispordi, mille kasv 2014.a. oli maailmas muljet avaldav 25%, propageerimisel. Läbi suvehooaja peeti MK kvalifikatsioonivõistluseid, mille tasemeks CAI3*. Viimastest saadud punktide alusel moodustus edetabel, mille kümme paremat pääsesid osalema MK-etappidel. Kvalifikatsioonitabelis viienda koha saavutanud ameeriklane Chester Weber ning kümnendana lõpetanud sakslane Christoph Sandmann loobusid ja sel moel lunastasid pileti 11. ja 12. kutsar Rainer Duen Saksamaalt ning Jerome Voutaz Šveitsist. Lisaks nimetatutele osalevad tiitlikaitsja, kuuekordne MK-võitja ning tänavu FEI Peaassambleel aasta sportlaseks nimetatud Boyd Exell Austraaliast, hollandlased IJsbrand Chardon, Koos de Ronde, sakslased Georg von Stein ja tänavune Euroopa Meister Michael Brauchle, ungarlastest isa ja poeg Jozsef Dobrovitzid ning belglane Glenn Geerts.

MK sarjas peetakse seitse etappi, millest igal osaleb kuus kutsarit. Kogutud punktide alusel pääseb 6.-7. veebruaril, 2016 Bordeaux`s toimuvasse finaali kuus paremat. Lisaks Stuttgardile toimuvad etapid Stockholmis, Madriidis, Genfis, Londonid, Mechelenis ja Leipzigis.

Stuttgardi kõikide alade tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1106/1106zeitplanDEU.htm?style=longines