Neljarakendite MK finaal tõotab tulla üle aastate põnevaim

Kolmandat aastat järjest toimub neljarakendite MK finaal Bordeaux’s tuntud rahvusvahelise takistussõiduvõistluse raames. Nagu ikka, kvalifitseerus oktoobrist jaanuarini toimunud etappidelt suurde finaali kuus paremat kutsarit, kes kõik on muide võitnud vähemalt ühe etapi, mis näitab, et võiduvõimalused on võrdlemisi tasavägised.

IJsbrand Chardon (NED)

IJsbrand Chardon lõpetas sarja edetabeli liidrina, olles võitnud nii Budapesti kui Londoni etapi ning tulnud teiseks Genfis ja Leipzigis. Chardon on neljarakendite MK esikolmikus olnud kõikidel aastatel alates 2001-2002 hooajast ning võitnud tiitli kahel korral (2005 ja 2006). Ta on oma lippizaani hobustest koosneva spetsiaalse sisehalli tiimiga võistelnud 2009. aastast alates ja parandanud sooritusi iga hooajaga. Ehkki ta on korduvalt proovinud kiiruse suurendamiseks tuua nelikusse uusi hobuseid, on tõenäoline, et Bordeaux’sse tullakse vanas tuntud koosseisus, et riskid miinimumini viia.

Boyd Exell (AUS)

Neljakordne FEI World Cup™ Driving tšempion võitis sel hooajal uue lisandunud Verona etapi ning samuti Genfi osavõistluse, olles teine Hannoveris. Pärast seda, kui tema trump Bill mullu suvel suri, on Exell rakendisse proovinud mitmeid uusi hobuseid, et taas tõusta samale tasemele, kus ta varasematel aastatel oli.

Daniel Schneiders (GER)

Uustulnud Daniel Schneiders võistleb sarjas esimest korda ning avaldas kohe muljet võiduga Stuttgarti etapil, millele järgnesid kaks nõrgemat etteastet. Sarjale pani Schneiders ilusa lõpu viimasel, Leipzigis toiumunud etapil, kus võitis kahte suurt kutsarit Chardonit ja Koos de Rondet, kindlustades nii viimasel hetkel pääsu finaali.

Koos de Ronde (NED)

Mullusel võitjal ja tiitlikaitsjal Koos de Rondel on olnud hooaeg täis tõuse ja mõõnu. Pärast etapivõitu Hannoveris tuli tal välja vahetada mitu oma põhihobust, kel olid pisikesed vigastused. Hobuste vahetus tõi siiski kaasa teise koha Londoni etapilt. Põhikoosseisus ekipaaži sai Ronde jälle juhtida Mechelenis, kust tuli teine koht, kuid mitte punke, kuna võistles wildcard’iga. Finaalikoha kindlustas Ronde samuti viimasel etapil Leipzigis, kus sõitis välja kolmanda tulemuse.

Theo Timmerman (NED)

Valitsev Hollandi ja Euroopa meister Theo Timmerman võitis teised kohad nii Verona kui Budapesti etapil, kuid kogus punkte vaid viimaselt. Pärast keskpäraseid sooritusi Genfis ja Londonis õnnestus Timmermannil võita Mecheleni etapp, mis tagas talle ka pääsu finaali kuue hulka.

Tomas Eriksson (SWE)

Rootsi kutsar Tomas Eriksson peab heade tulemuste eest tänama suvel leitud uut sponsorit, kelle abiga õnnestus osta mitu uut hobust ning parandada märgatavalt sooritust. Sisehooajaks laenas ta kaks hobust ühtlasi oma tiimikaaslaselt Axel Olinilt, teenides MK etapi võidu kodusel pinnal Stockholmis ning kolmanda koha Genfis ja Mechelenis. Finaali aitasid teda neljanda koha eest saadud punktid Leipzigis.

Traditsiooniliselt antakse finaalis välja ka üks wildcard ehk kutse mittekvalifitseerunud kutsarile, kelleks on viimastel aastatel olnud prantsuse võistleja Thibault Coudry .

Bordeaux’ finaal saab avalöögi laupäeval, 8. veebruaril ning teine osavõistlus järgneb pühapäeval meie aja järgi kell 18: 00.