Neljarakendite MK-hooaeg saab alguse täna Stuttgardis

Täna algab Stuttgardis 16. rakendispordi MK-hooaeg, sari mis on osutunud ülipopulaarseks ja toonud rakendispordile oluliselt laiemat tuntust ning publikut. Reedel peetakse soojendusvõistlus, laupäeval jagatakse juba MK-punkte.

Karikasarja võistlus toimub teatavasti neljarakenditele. Osalema pääsesid läbi suvehooaja toimunud kvalifikatsioonivõistluste kümme parimat, kellest igal etapil osaleb viis. Iga kutsar osaleb neljal etapil, millest arvesse läheb kolm. Tuleva aasta veebruari lõpus Göteborgis toimuvasse finaali pääsevad kuus paremat. Esikümnesse pääsenutest loobusid sarjast ameeriklane Chester Weber ning sakslased Michael Brauchle ning Christoph Sandmann. Neid asendavad tabeli järgmised Jerome Voutaz Šveitsist, Edouard Simonet Belgiast ning Rainer Duen Saksamaalt. Lisaks nimetatutele võtavad osa tiitlikaitsja IJsbrand Chardon, tema kaasmaalased Koos de Ronde ja Theo Timmermann, loomulikult Boyd Exell, isa ja poeg Jozsef Dobrovitz Ungarist ning Georg von Stein Saksamaalt.

Algaval hooajal on kavas kaheksa etappi, mis lisaks sel nädalal Stuttgardis toimuvale leiavad aset Stockholmis, Budapestis, Genfis, Londonis, Mechelenis ja Bordeaux`s. Finaal nagu öeldus, peetakse sel korral Göteborgis, kus viimati leidistaoline sündmus aaset aastal 2009.