Neljarakendite MK-hooaja avaetapi Lyonis võitis šveitslane Jérôme Voutaz

Jérôme Voutaz Lyonis võistlustules / foto Blizko Communications

Möödunud nädalavahetusel sai Prantsusmaal Lyonis alguse uus neljarakendite MK-sarja hooaeg, kui avaetapi võidu võttis juba mullugi sarjas head minekut näidanud šveitslane Jérôme Voutaz.

Traditsiooniliselt peetakse neljarakendite MK-etapil kaks võistlussõitu, mis mõlemad kahevoorulised. Avavõistluse tulemuste alusel pannakse paika põhivõistluse stardijärjekord. Lyoni avavõistluses olid teistest üle hollandlased, kui kolmikvõidu võtsid Bram Chardon, Koos de Ronde ja IJsbrand Chardon, seda just sellises järjestuses. Põhivõistluses, kus sõideti sama rada, mis avavõistluses, hollandlased sarnast vormi demonstreerida siiski ei suutnud, kuigi teise vooru (kolme parema hulka) pääses kiireima ajaga Koos de Ronde ja kolmanda ajaga noor Chardon. Kahe “lendava hollandlase” vahele platseerud šveitslane Jérôme Voutaz, kes eelneval hooajal neljarakendite maailma valitsevale Boyd Exellile korralikku konkurentsi pakkus.

Bram Chardon Lyonis / foto Blizko Communications

Teiset vooru alustanud Bram Chardon tegi rajal mitmeid vigu, kogudes 16 karistussekundit (4 palli, sellest hooajast lisab ühe palli maha-ajamine 4 sekundit) ja tegi sellega koheselt konkurentide olukorra tunduvalt lihtsamaks. Voutaz oli puhtas ajas Chardonist 2 sekundit aeglasem, kuid palle maha ei tulnud, mis viis šveitslase liidriks. Viimasena startinud Koos de Ronde läks ilmselgelt võidule ja oligi Voutaz`ist kolme sekundi jagu kiirem, kuid kaks maha tulnud palli andsid hollandlasele teise koha.

“Kui aus olla, ei lootnud ma Lyonis võita. Eilses (toim:laupäevane avasõit) sõidus tegin mitmeid vigu ja pidin seetõttu täna olema väga ettevaatlik,” kommenteeris Voutaz, kes muide rakenditreeningutega tegeleb vaid õhtuti pärast põhitööd, olles tõeline amatör. Avavõistluse võitnud Bram Chardon oli pisut pettunud, sest oli tulnud Lyoni võidumõtetega: “Lootsin Lyonis võita, kuid tegin mitmeid vigu, mida ma tavaliselt ei tee. Võibolla ma tahtsin oma hobustelt liialt palju ja seetõttu tulid sisse vead. See oli alles hooaja esimene võistlus ja meil on arenguruumi, minu nelja hobuse tiimil on suur potensiaal.”

Järgmine neljarakendite etapp peetakse 17.-18. novembril Stuttgardis. Veel on kavas etapid Maastrichtis, Stockholmis, Budapestis, Genfis, Londonis, Mechelenis ja Leipzigis. Finaal toimub veebruari teisel nädalavahetusel Bordeaux`s.

Kõik Lyoni tulemused leiate siit.

Lyoni-rajaplaan-2018