Neljarakendite MK hooaja avaetapi Stuttgardis võitis tiitlikaitsja IJsbrand Chardon

Täna keskpäeval peeti Stuttgardis äsja alanud neljarakendite MK-hooaja avaetapp, mille võitis valitsev karikavõitja IJsbrand Chardon lüües eilse avasõidu võitnud valitsevat maailmameitrit Boyd Exelli.

Stuttgardis asus starti kuus kutsarit, kellest avavooru kolm paremat selgitasid võitja ümbersõidul. Siinkohal juhime lugejate tähelepanu, et tänavusest hooajast on rakendi MK reeglid pisut muutunud. Kui eelmisel hooaajal selgusid parimad kahe vooru tulemuste liitmisel, siis nüüdsest loeb vaid teise vooru ehk ümbersõidu tulemus. Üks pall maha annab viis karistussekundit, mitte kolm nagu tavavõistlustel.

Avavoorust olid teistest üle kiireima aja sõitnud Boyd Exell, seejärel IJsbrand Chardon ja kolmandana sakslaste tänavune meister Georg von Stein. Von Stein asus ümbersõidul starti esimesena ja püüdis ilmselgelt anda kodupublikule tõsise etenduse. Valitud kiirus osutus siiski liialt suureks ning kogenud sakslane võttis maha neli palli, mis ilmselgelt jättis tema võiduvõimalused väikeseks.

Teisena oli ümbersõidul stardis titlikaitsja IJsbrand Chardon, kes liikus kiiresti ja väga optimaalselt. Chardinil õnnestus pallide langemist vältida ja nii tegi ta von Steinist pea 33 sekundit parema tulemuse (von Steini tulemuses 20 lisasekundit pallide eest). Kõik jäi Exelli otsustada. Austraallane liikus tunde järgi kiiresti, kuid teiselt maratonitakistuselt väljudes oli ta Chardonist pisut maas. Kas groomide poolt fikseeritud mahajäämus või miski muu sai otsustavaks, kuid lõpukoonustel ajas Exell maha ka veel kaks palli ning pidi seekord leppima teise kohaga. Ka puhta ajaga oli ta seekord Chardonist nelja sekundi jagu aeglasem.