Neljarakendite teise MK-etapi võitis jällegi Boyd Exell

Möödunud laupäeval jätkus Saksamaal Stuttgardis toimunud suurvõistluse raames maailma karikasari neljarakenditele oma teise etapiga. Võitjaks osutus jällegi viimaste aastate edukaim kutsar ning Hannoveris toimunud esimese MK-etapi võitja, Austraaliat esindav Boyd Exell, võidupunktid kogus aga teise koha saavutanud Ijsbrand Chardon.

Laupäeva õhtupoolikul peetud Stuttgatdi MK-etapp kandis traditsiooniliselt nimetust DB Schenker German Masters. Hanns-Martin-Schleyer Halles 8000 pealtvaataja ees saavutatud võit oli maailmameister Boyd Exellile selles saalis juba kolmas. Eelnevalt oli ta võidurõõmu tundnud ka 2009. ja 2010. aastal. Rohkem võite neljarakendis on Hanns-Martin-Schleyer Halles saavutanud vaid sakslane Michael Freund, kes oli võitmatu aastatel 1994 kuni 2006 ehk 13-l korral. Pärast võitu ütles Exell võistluse ametlikule koduleheküljele: " Stuttgardis võita on alati puhas rõõm, publik on tohutult entusiastlik. Rajameistrite töö oli samuti suurepärane, tänud ka neile."

Teisena lõpetas Stuttgardis neljarakendite MK-etapi viiekordne maailmameister Madalmaadest Ijsbrand Chardon, kolmandana alati rõõmsameelne ungarlane Jozsef Dobrovitz. Enne Prantsusmaal Bordeaux's 8.-10. veebruaril 2013.a. toimuvat finaali on kavas veel etapid Stockholmis (02.12), Budapestis (02.12), Genfis (8.12), Londonis (20.12), Mechelenis (30.12) ja Leipzigis (20.01). Sarnaselt eelmise hooajaga on FEI kinnitanud igal etapil osalevad kutsarid, seetõttu on võimalik samaaegselt toimuvad etapid Stockholmis ja Budapestis. Samaga on põhjendatav, miks Stuttgardis võitnud Exell sellelt etapilt punkte ei kogunud – Exell oli korraldajatelt saanud osalemiseks wild-cardi, kuid FEI osalejate nimekirjast teda ei olnud.

Ijsbrand Chardon. Foto: Rinaldo de Craen/FEI

Stuttgardi võistluse tulemused leiate aadressilt http://stuttgart-german-masters.de/aktuell/, neljarakendite MK kohta leiate materjale aadressilt http://www.fei.org/events/series-and-finals/fei-world-cup%25E2%2584%25A2-driving/calendar-and-rules .