Neljarakendites vahetasid Exell ja Weber kohad

Seitsmendate Maailma Ratsaspordi Mängude eelviimasel päeval peeti maha neljarakendite maraton, pärast mida vahetasid kaks kõva konkurenti Chester Weber ja Boyd Exell kohad, kolmandana jätkab endiselt hollandlane Timmermann.

Rakendivõistluse maraton, samuti teised rakendispordialad, viiakse läbi kohalikul hipodroomil, mida tuntakse Hippodrome de la Praire nime all. Hipodroom asub võistluste peaareenist d`Ornano staadionist orienteeruvalt kolme kilomeetri kaugusel. Nagu juba reedeõhtuses uudises kajastasime, koosnes MM-i maraton 9 km pikkusest rännakust ja sama pikast krossist. Kahe faasi vahel oli kilomeetrine üleminekuala. Krossis tuli sportlastel läbida kaheksa takistust. Kõikide takistuste ning samuti hipodroomi ringi, mida kasutatakse takistuste vaheliseks alaks ning rännakuks, pinnaseks on punakat tooni kergkruus. Pärast iga sportlase sooritust siluti ülikiiresti kogu takistuse pinnas. Muide, rakendispordi reegleid tundvatele inimestele toome omamoodi faktina asjaolu, et kuigi takistuste vahe, arvestamata nende n.n. sisse jäävat rada, peab reeglitele vastavalt olema 700 m, siis siin see teps mitte nii ei olnud. Vaid paarisaja meetri kaugusele üksteisest jäid esimene ja teine ning viies ja kuues takistus. Teiste vahed oli selle võrra suuremad. Eks samas alati öeldakse, et kui tehniline delegaat lubab, võib üht kui teist teha reeglitest väljuvalt. Siin on tegemist siiski MM-ga ning ilmselt otsustati hipodroomi ringi pikkust ja publiku eeldatavaid soove arvestades asetada takistused suhteliselt üksteise lähedale.

Kolmandat positsiooni hoiab hollandlane Timmermann

Põnevus kasvas stardijärjekorra arenedes

Rahvast oli maratonil sarnaselt kolmevõistluse krossiga arvukalt. Liiguti takistuselt takistusele ning elati omadele kaasa. Huvitavaks muutus võistlus ligi tund pärast esimese ekipaaži starti, mil nad alustasid maratoni faasi B ehk krossi. Kuna starditi koolisõidu tulemuste pööratud paremusjärjestuses, nägime esimesena nõrgemate sportlaste etteasteid, mistõttu kiirused takistustel ei olnud märkimisväärsed. Oli nii groomide kukkumist vankrilt, kui pikemaid kinnijäämisi takistusesse. Mida start edasi, seda atraktiivsemaks esitused muutusid. Siiski juba kolmandana startinud prantslane Sebastien Murier, kes ei kuulunud nende võistkonda, tegi muljetavaldavat sõitu. Lõpuks jõudiski koolisõidus viimaste hulgas lõpetanud prantslane maratonis suisa viiendale kohale.

Ka kogenud šveitsi kutsari Werner Ulrichi jaoks lõppes tänane maraton käru ümber minemisega vette sisenemisel

Maratonil ei teinud parimaid sõite mitte liidrid ja suurimad favoriidid, vaid kaksikvõidu saavutasid sakslased. 89.30 punktiga saavutas maratonis parima tulemuse Christoph Sandmann, teiseks platseerus Georg von Stein 90.28 punktiga. Kui reedeses uudises kirjutasime, et liidrite vahed ei ole ületamatud, siis eeldus osutuski täna tõeks. Parim koolisõitja ameeriklane Chester Weber eksis ja kulutas aega krossitakistustel oluliselt rohkem kui austraallane Boyd Exell ning nii vahetuski täna liider. Weberi tulemus krossis oli 96.39, mis andis 12. koha, Exellil samas 90.32, millega austraallane platseerus kolmandaks.

Maratoni võitnud sakslase Christoph Sandmanni stiilinäide

Maratoni lõpetas teise tulemusega Georg von Stein

Ungarlased tiimina medalikonkurentsis

Ida-Eurooplasena valmistab rõõmu ungarlaste esitus. Jozsef Dobrovitz seenior lõpetas täna seitsmendal, tema samanimeline poeg 14. ja Zoltan Lazar 17. kohal. Üldarvestuses on vanem Dobrovitz samuti seitsmes, Lazar kümnes. Võistkondlikult asub aga Ungari kolmandal kohal 283.63 punktiga, edestades Ühendriike 8.65 punktiga. Juhivad hollandlased, kellel punkte 263.19, teised on sakslased 277.56 punktiga.

Jozsef Dobrovitz seenior

Täna ennelõunal selguvad neljarakendite medalistid. Koonussõidus, mis algab Eesti aja järgi 10.30, annab üks maha-ajamine kolm karistuspunkti, ületatud normiaja iga sekund 0.5 karistuspunkti. Exelli edu Weberi ees on samas vaid 2.77 punkti ehk viimasena startides ei tohi ta eksida rohkem kui Weber. Väga olulist rolli mängib tipptasemel ka normiaeg, sest raja trajektoor mõõdetakse pigem minimaalsena.

Valitsev maailma esinumber Chester Weber Ameerika Ühendriikidest

Pärast maratoni liidriks tõusnud legendaarne Boyd Exell Austraaliast