Neljarakendites võtsid liidripositsiooni hollandlased Chardon ja Timmermann

Täna jõudisd oma tiitlivõitluste esimese alaga finišisse rakendisportlased neljarakenditel, kui parima tulemusega lõpetas Ijsbrand Chardon ttitlit kaitsva kaasmaalase Theo Timmermanni ees.

Neljarakendites osaleb tänavustel Euroopa Meistrivõistlustel 35 ekipaaži 13 riigist, millest 10 on esindatud koondistega. Neljarakendite koondised on kolmeliikmelised, arvesse läheb kahe parema tulemus. Euroopa tiitlivõistluste formaat muide erineb tavapärasest ning pärast koolisõitu on kavas täpsussõit, finaalalaks on maraton.

Hobuste neljarakendid on rakendispordis ainukesed, millele korraldatakse kontinentaalseid tiitlivõistluseid. Muudes rakendispordi klassides on kavas vaid iga kahe aasta tagant toimuvad Maailma Meistrivõistlused. „Euroopakaid“ muide ei ole samuti korraldatud just liialt kaua. Esimesed Euroopa Meistrivõistlused neljarakenditele viidi läbi 1971.a., kuid pärast 1981.a. tekkis 20aastane paus ning traditsiooni jätkati alles aastal 2011. Seega on meil Aachenis tegemist n.n. uue ajastu kolmandate meistrivõistlustega. Tiitlikaitsja on Theo Timmermann Madalmaadest, kes mullu saavutas WEG-l individiuaalse pronksi ning tuli Madalmaade koondise koosseisus maailmameistriks.

Tänasel teise võistluspäeva koolisõidu tase oli veidi kõrgem, kui avapäeval. Nagu ikka, on koolisõidus paljugi subjektiivsust ja nii tekitas publikus ja ka siinkirjutajas veidi imestust kohtunike poolt hollandlase Ijsbrand Chardoni võitjaks hindamine. Tema kaasmaalasest tiitlikaitsja test oli vaieldamatult väga hea ning 39.88 (75.41%) karistuspunkti igati õiglane. Chardoni testis esines samas mitmeid ilmselgeid vigu, kui näiteks sammu harjutuses esimene parempoolne hobune kogu harjutuse väitel traavi jooksis. Sellele vaatamata hinnati Chardoni sooritus 37.81 (76.70%) karistuspunkti vääriliseks. Olgu kuidas on, aga kohtunike üle kohut ei mõisteta ja nii on hollandlastel favoriitidena kaksikjuhtimine, mis ilmselgelt viis liidrikohale ka nende koondise. Madalmaade kolmas esindaja, eilne parim Koos de Ronde, on muide neljandal positsioonil. Hollandlaste vahele platseerus kolmandana hispaanlane Juan Antonio Real Garcia 44.07 punktiga.

Hea seis on ka ungarlastel, kellest viienda tulemuse sõitis välja Zoltan Lazar, kuuenda Jozsef Dobrovitz. Võistkondlikult on ungarlsaed teised, neile järgneb Belgia. Homme on kavas täpsussõit.

Aacheni EM-i tulemused endiselt aadressilt http://results.aachen2015.de/show/7/schedule/

Võistluspäev jätkub takistussõidu teise osavõistluse esimese vooruga.