Neljarakendites võttis koolisõidus liidrirolli maailma esinumber Chester Weber

Täna jõudisd Caen`is neljarakendite kutsarid lõpule oma esimese ala, koolisõiduga. Kui avapäeva järel pärast pooli sooritusid olid kaksikjuhtimise sisse võtnud hollandlased, siis täna võttis võimsalt liidripositsiooni maailma esinumbrist jänki Chester Weber.

Neljarakendite avapäeva, mil tegid oma soorituse pooled ekipaažid, võtsid kaksikjuhtimise Madalmaade kutsarid, kui Ijsbarnd Chardoni tulemuseks hinnati 42.12 karistuspunkti ning tema koondisekaaslase Koos de Ronde tulemuseks 46.25. Teisel päeval tegi oma stardi üks rakendispordi legende austraallane Boyd Exell, kes suutis hollandlased pea seitsme punktiga üle sõita – tulemus 35.51 ja kindel liidrikoht. Madalmaade koondise liidristaatust (teatavasti käib medalite jaht nii individiuaalselt kui võistkondlikult) suutis kinnistada varsti pärast Boyd`i startinud Theo Timmermann, kes asus teisele kohale tulemusega 37.28.

Oma sõna oli aga öelda maailma hetke esinumbril, ameeriklasel Chester Weberil, kelle hobused Hobumaailmagi hinnangul teistest üle olid. Omaette küsimuse tekitab fakt, kus kõik viis kohtunikku andsid Weberi esitluse hindeks 10! Üks küsimus on see, et kas peremini ei olegi võimalik ning samas teisest küljest jääb mulje, et maailma esinumbri staatus andis arvestava panuse sellisesse hindesse. Weberi tulemuseks fikseeriti 32.21 karistuspunkti, kusjuures olulise edumaa Exelli ees andsid just nimelt üldhinded, enne mida jäi ameeriklase tulemus austraallasest ette vaid 0.2 punktiga.

Kahele peapretendendile järgnevad avaala järgselt kolm hollandlast, seejärel ungarlane Jozsef Dobrovich, kusjuures ungarlsate teine kutsar Zoltan Lazar asub kaheksandal positsioonil.

Sportlased homseks maratoniks publikule alati atraktiivset veetakistust inspekteerimas; foto Hillar Talts

Homme on kavas maraton, mis koosneb esmalt läbitavast ligi 9 km pikkusest rännakust, kus nõutud tempoks on 15 km/h ja sama pikast kaheksa takistusega krossist. Kahe maratoni faasi vahel läbitakse kilomeetrine n.n. ülemineku ala (ingl. transfer). Iga krossitakistusel viibitud sekundi eest antakse 0.2 karistuspunkti, lisaks on palju erinevaid karistuspunktide võimalusi, mida siinkohal üles lugema ei hakka. Arvestades kahe liidri vaheks olevat kolme punkti, tähendab see krossitakistustel 15 sekundilist edumaad. Samas arvestades, et takistuste arvuks on kaheksa, on liidrite hulgas ümberpaigutamised täiesti võimalikud.

Rakendiuudise nimetame ära täna Hobumaailmale saabunud informatsiooni, et ka meie oma kutsar Pille-Riin Roosileht astub peagi üles tippkonkurentsis, kui osaleb 24.-28. septembrini Ungaris Izsakis peetavetel üherakendite Maailmameistrivõistlustel. Pille-Riin osales mäletatavasti mullu edukalt noorte EM-il, kus saavutas koolisõidus kolmanda koha, teiste aladega küll pisut langes.