Neumünsteri koolisõidu MK-etapi võitis Helen Langehanenberg hobusega Damsey

Helen Langehanenberg ja Damsey FRH; foto FEI/Stefan Lafrentz

Möödunud nädalavahetusel peeti Saksamaal Neumünsteris Lääne-Euroopa koolisõiduliiga seitsmes etapp, kus teistele püüdmatu skoori sõitsid välja Helen Langehanenberg ja Damsey Saksamaalt, liiga liidrikoha säilitas rootslane Patrik Kittel.

Kolm nädalat tagasi Amsterdamis peetud etapil tabas 2013.a. MK võitjat Langehanenbergi ebaõnn, kui ta pidi katkestama pärast seda, mil tema 16aastane täkk pani keele üle suulise. Kodumaal oli situatsioon aga hoopiski teine ning Langehanenberg skooris Damsey`ga 83.800%, mis jäi kõikidele teistele püüdmatuks. “See oli ilmselt meie kõigi aegade parim tulemus, Damsey näitas end väga heast küljest,” mainis võitja.

Saksamaa publik sai veelgi rõõmu tunda, kuna ka teine koht jäi Neumünsteris kodumaale, kui tulemusega 81.565% lõpetasid teisel kohal Dorothee Schneider ning Sammy Davis jr. Kolmas koht läks Taani, selle saavutas tulemusega 81.475% Daniel Bachmann-Andersen hobusega Blue Hors Zack.

Liidrina jätkab Lääne-Euroopa liigas rootslane Patrik  Kittel, kellel punkte 74 ning kes astub eeloleval nädalavahetusel üles Göteborgi etapil. Teisena on 72 punkti kogunud Neumünsteriski teine olnud Schneider, kolmandana on 59 punkti sakslannal Jessica von Bredow-Werndlil.

Kõik Neumünsteri tulemused leiate aadressil http://reitturniere-live.de/2018/neumuenster/