Neumünsteri koolisõidu MK-etapil hiilgas seekord Helen Langehanenberg

Möödunud nädalavahetusel toimus Põhja-Saksamaal Kieli ja Lübecki läheduses asuvas Neumünsteris koolisõidu Lääne-Euroopa liiga eelviimane MK-etapp, millega koos peeti maha ka CSI3* tasemega takistussõiduvõistlus. Seekordse etapivõidu lisas oma kontole Helen Langehanenberg täkul Damon Hill NRW.

Koolisõidus saatis suurim edu Saksamaa võistluspaare, kes hõivasid esikuuikus koguni viis kohta. Seekordse Reem Acra MK etapi võitsid Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW, kelle tulemust küris hinnati 83.300% vääriliseks.

Langehanenberg asus seejärel 4 punktiga Valentina Truppa ees liiga edetabelit juhtima. Reeglite kohaselt pääseb suurde finaali Lääne liiga 9 paremat, seega konkurents on nüüd tihe ning viimane etapp sel nädalalõpul Göteborg’s otsustab kõik.

Vabakava teise koha võttis laupäevases GP-s parima tulemuse teinud Isabell Werth El Santo NRW-l, kelle nõrgaks kohaks on endiselt piaffee. "Astusime eile sammu paremuse suunas, kuid täna jälle sammu tagasi," lausus Werth pärast küri, lisades muiates, et peab vist laskma Warum Nichtil (tema teine põhihobune) El Santole õpetada, mismoodi õige piaffee välja näeb.

Langehanenberg seevastu läks GP lõpus keskliinile liialt enesekindlalt, mille tulemuseks oli lohakas lõpuharjutus ja kaotus kaasmaalasele. "Täna ma ütlesin endale, et test on ikkagi läbi alles siis, kui ta on läbi," kommenteeris Langehanenberg, kes sedapuhku k

üris Werthile siiski ära tegi. Sportlane ei olnud kindel, kumba oma headest hobustest ta kahe kuu pärast finaali võtab, kuna ka Responsible olevat hetkel väga heas vormis.

Küri kolmanda koha hõivas Uta Gräf hobusel Le Noir 35, kes demonstreeris muuhulgas uhkeid ühe käega sooritatud galopipiruette.

Uta Gräf ja Le Noir 35. Foto: Thomas Hellmann/FEI

Neumünsteris samal ajal peetud takistussõiduvõistluse 155 cm kõrguste takistustega Grand Prix sõidus ei läinud sakslastel palju halvemini kui koolisõidu põhialal – lõpetati kolmikvõiduga. Parima tulemuse saavutas seekord Andreas Kreuzer olümpiavõitjale ja tänasele suurärimehele nii transpordi kui hobusekaubanduse alal Paul Schockemöhlele kuuluval hobusel Chacco-Blue. Teise koha saavutas tituleeritud vanameister ja kehtiva Rolex Rankingi kolmas Ludger Beerbaum hobusel Chiara, kolmanda Carsten-Otto Nagel hobusel Cazaro.

Võistluses osales ka Björn Nagel, kes Ukraina oligarhile Oleksandr Onyshchenkole kuuluval hobusega Quick Diamond sõitis ümberhüpetel kiireima aja, kuid üks mahaajamine andis võistluses seitsmenda koha. Björn esindab teatavasti Ukrainat ja on hetkel Kesk-Euroopa MK-liiga liider.

Kogu võistluse tulemused leiate siit: http://pst-marketing.de/index.php/programme-results-303.html

Lääne liiga MK punktiseis: http://www.hippo-results.com/mod_neumuenster2012/doc1_-20.pdf

Heleni ja Damon Hilli kür: http://www.youtube.com/watch?v=IBJKthPoKRc&feature=share