Nigul, Morna ja Teder noorhobuste maailmameistrivõistlustel

Britt Nigul ja Veterock de Carthago.Foto autor: Lisette Kübar

Eile, 13. septembril algas Belgias Lanakenis noorhobuste jaoks aasta tähtsaim sündmus, milleks on maailmameistrivõistlused.

Võistlus toimub korraga kolmel võistlusväljakul ning on mõeldud 5-, 6- ja 7-aastastele hobustele. Kokku on esindatud 49 rahvust ja võistlustel osaleb 479 sportlast 787 hobusel. Võistluspaaridel tuleb pühapäevasesse finaali pääsemiseks läbida kaks kvalifikatsiooni.

Eestlastest on võistlustules 3 sportlast neljal hobusel. Madis Morna, kes on vaikselt soomlase staatust omandamas, on võistlustel hobusega Chardonnay Nahi. Hetkel Saksamaal treeniv Britt Nigul võistleb kahel hobusel: Deep Impact 8 ja Veterock de Carthago. Veterock on Urmas Raagi tuntud hobuse Carlos V järglane. Lisaks neile kahele sportlasele võistleb sinimustvalge lipu all ka Stanislav Teder hobusega Dunghamore. Kõik meie sportlaste hobused võistlevad 5-aastaste hobuste klassis, kus kvalifikatsioonides on tõkete kõrguseks 125 cm ning finaalis 130 cm. 5-aastased peavad finaali pääsemiseks läbima mõlemad kvalifikatsioonid puhtalt.

5aastaste hobuste võistlusväljak

Neljapäeval toimunud esimeses kvalifikatsioonis oli meie parimaks Britt Nigul hobusel Deep Impact 8, kellega nad hüppasid ainsana eestlastest vigadeta. Kokku sõitis 91 viieaastast hobust parkuuri karistupunktideta. Britt ja Veterock said 4 kp, Teder ja Dunghamore ka 4 kp ning Morna ja Chardonnay 8 kp. Täna, reedel sõidetakse teine kvalifikatsioon. Praeguseks hetkeks on teada, et kahjuks seekord keegi meie omadest finaali ei pääsenud. Ainukesed, kes oleksid võinud saada – Nigul ja Deep Impact – tegid tänases parkuuris ühe vea.

Britt Nigul soojendusväljakul. Foto autor: Lisette Kübar

Pühapäeval selguvad parimad noored hobused.

Võistlusest on ka otseülekanne, mida on võimalik vaadata SIIT.

Tulemusi, stardijärjekordi ja parkuuride skeeme saab vaadata SIIT.

Lisaks saab vaadata ka kõiki, kes end võistlustele üles on andnud.

Madis Morna