Niitvälja kolmevõistlus pani sportlaste vastupidavuse proovile

Pühapäeval peeti Niitväljal traditsioonilist kolmevõistlust, mille kulminatsiooniks olnud kross peeti tormituules ja külmas vihmasajus. Suurt vastupidavust nõudnud võistluses osutusid parimateks Siret Saks ja Wiplala S.

Tasemel keskmine 100 peetud võistluses hoidsid Saks (LMRK) ja Wiplala S liidripositsiooni alates esimeseks võistlusalaks olnud ratsastamisest ning õnnestunud krossisõit kinnitas paari parimust ka võistluse koondarvestuses. Teisele kohale sõitsid end Kätlin Hundimägi (Tondi) ja Zhutacor, kes esimese kahe võistlusala järel olid seitsmendal positsioonil, kuid suutsid krossi läbida piisavalt kiirelt ja karistuspunktideta ning tõusta seeläbi teiseks. Kolmanda koha haarasid endale Vilvi Laanet (Järvamaa) ja Well Timed, kes erinevalt Hundimägist kogusid krossis normiaja ületamise tõttu karistuspunkte ning langesid seega üldarvestuses koha võrra madalamale. Kokku võttis keskmine 100 tasemel peetud võistlusest osa 17 võistluspaari, kellest krossini jõudsid 16 ja võistluse lõpuni 11.

Paralleelselt peeti eile Niitväljal kolmevõistlust ka tasemel kerge 80, millest võttis osa 28 võistluspaari, neist kaheksa ponidel. Võistluse võitsid Marit Poltimäe (Kurtna) ja Lehtika, kes ratsastamise järel olid paremusjärjestuses teisel kohal, kuid tõusid takistussõidus esimeseks ja suutsid liidripositsiooni kinnitada ka krossis. Teisele kohale sõitsid end Kati Raidma (Vändra) ja Ralf, kes olid ühtlasi parimad ponisportlased. Võistluspaar alustas päeva kolmandalt kohalt ning liikus iga alaga koha võrra ülespoole. Kolmandaks tulid Kerstin Valdsalu (Vändra) ja Hornelya, kes saavutasid päeva avaalas seitsmenda koha, kuid tegid sarnaselt Poltimäele ja Lehtikale kaotatu tagasi takistussõidus ning krossis.

Marit Poltimäe ja Lehitka. Foto: Liisa Sähka

Ponide hulgas jõudsid teisele kohale Aune-Maria Marjapuu (Simon) ja Milana ning kolmandale Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa) ja Tas-Waps.

Võistluse autasustamine viidi paduvihma ja vinge tormituule tõttu üle maneeži, kus lisaks auhinnalistele kohtadele tulnud sportlastele võisid end hästi tunda ka kõik teised, kes ebainimlikes ilmastikuoludes peetud võistluspäeva lõpuni vastu pidada olid suutnud.

Tulemused: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=6&y=2012&id=855

Pilte leiate: http://public.fotki.com/AntsN/niitvlja-karikas-2012/

Parim paar ponide arvestuses – Kati Raidma ja ralf. Foto: Liisa Sähka

Mailis Timmi