Niitvälja Kolmevõistluse Karika 2021 võitsid Jaagup Kallas ja Olli Royal

Jaagup Kallas & Olli Royal – Niitvälja Karikas 2021 võitjad. Foto: Elin Jalakas

Möödunud pühapäeval, 27. juunil toimus traditsiooniline Niitvälja Karikas kolmevõistluses, kus omavahel võeti mõõtu nii CCN80 kui ka CCN100 klassides.

Põhiklassis tegi tugeva alguse Eliise Leedmaa (Vändra RSK) hobusel Carraya, kui koolisõidutulemusega 69,09% võistlust juhtima läks, samuti ei lisandunud paarile karistuspunkte ka takistussõidust. Teisena oli kannul Jaagup Kallas (Saare RK) Olli Royalil (koolisõit 67,95%), kes samuti takistussõidus ei eksinud.

Esikoha otsustas kross – kahjuks tuli Eliisel Carrayaga sisse üks eksimus ning nii vormistaski Jaagup CCN100 klassi võidu enda nimele lõpptulemusega 32,1 karistuspunkti. Teise koha võitles välja Kaire Kalm (ESHKS) hobusel Cavalier (35,0 kp), kolmandad olid kogenud Ervi Kaasiku (Nõo RK) ja Cendoria S (37,7 kp) ning neljas ja viies koht kuulusid Järvamaa RSK sportlasele Anna-Liisa Raudsepale vastavalt hobustel Cardos (43,2 kp) ja London Gypsy (44,0 kp). Kokku startis klassis 18 võistluspaari.

Carmen Peussa ja Voore Roonin – CCN80 klassi võitjad. Foto: Elin Jalakas

CCN80 klassis, kus võistlejaid oli üles antud 36, tegi tubli tulemuse ja võitis Carmen Peussa (Märjamaa SK) eesti tõugu hobusel Voore Roonin, lõpetades võistluse algselt väljas sõidetud skeemitulemusega – 69,76% (30,2 kp). Ka teise koha võttis Carmen, sedapuhku hobusel Regatt (30,7 kp), kuigi siin pakkus tugevat konkurentsi Aive Mihkelson (Tondi RSK) hobusel Acamar, kes sõitis skeemis välja samasuguse tulemuse – 69,29%. Mõlemad paarid ei eksinud ka parkuuris ning nii selguski alles krossil, et täpsemini sõitis normiaega Carmen ning Aive oli võrdse tulemusega (30,7 kp) seekord kolmanda koha omanik.

Neljandaks tulid Mike Urman (Tartu Kalevi RK) ja Gotje (31,9 kp), viiendaks Elina Ilusk (Järvamaa RSK) ja Ellux (34,8 kp), siis Tondi RSK võistluspaarid Heidi Murel ja Cessika (36,4 kp), Mia Marleen Juhanson ja Tess (36,4 kp), Maris Issak ja Roos (38,3 kp) ning üheksanda auhinnalise koha said Viktooria Vesingi (Hiiumaa RSK) ja Freestyle Beyb (38,5 kp).

Kolmevõistlejad tänavad võistluse korraldajat Ants Sähkat, kõiki abilisi ja ametnikke ning toetajaid: Ott Vanaselja, Pegasos Equestrian OÜ, Ats Kalju & MTÜ Kipi Team.

 

Järgmine kolmevõistlus juba Olustveres!

Kõik Niitvälja Karika 2021 tulemused