Niitvälja takistussõiduvõistluse põhisõit Kullo Kenderile ja San Antoniole

Veidi tavapäratult reedesel päeval Niitväljal peetud takistussõiduvõistluse põhisõidu, kus takistuste kõrguseks oli 130 cm võidu viisid eile Tartumaale Kullo Kender ja San Antonio, Kullole kuulus samas sõidus ka neljas koht.

Eile Niitväljal peetud võistluspäeva lõpetas 130 cm kõrguste takistustega ümberhüpetele peetud sõit, kus osales 26 paari. Vahetult peetud ümberhüpetele pääses arvestatav hulk võistluspaare ehk tervelt 11, mis tegi võitluse esikoha eest põnevaks. Kiireima aja sõitsid välja Kullo Kender (Tartumaa) ja San Antonio, kes ei läbinud küll lühimat võimalikku teed, kuid sellele vaatamata andis nende kiire üldtempo parima tulemuse. Sarnase trajektoori valisid ümberhüpetel Andres Udeküll (KRT) ja Henrietta ning Urmas Raag (Tartumaa) ja Zitaco M. Veidi kiireimaks osutus seekord Udeküll, kellele teine, Raagile kolmas koht. Võidu võtnud Kullo oli lisaks neljandal kohal oma teisel hobusel Pittegaardens Rosita. Viies koht Ebbe-Liisa Sõnajalg (KRT) ja Trooja.

Põhisõidule eelnes kahefaasiline 120 cm kõrgune sõit, kus kellegi ei olnud midagi vastu seada Heili Püümanni (Black Stallion) ja FP Palasi tempole. Teisel kohal lõpetasid võistlust pikalt juhtinud Olga Kopõtova (Tallinna Ratsaspordikool) ja Efa, kolmandana Andres Udeküll ja Calcyl. Sel kõrgusel osales 41 paari.

Hommikuste sõitude kõrgusteks olid 110 ja 100 cm, kusjuures kõrgusel 110 cm peeti eraldi arvestust harrastajatele, kellest parimaks osutusid Risto Märtson (Ruila Tall) ja Sir Popey. Märtsoni järel lõpetas teisel kohal Liis-Marie Niidas (KRT) hobusel Rija, kolmandana Kaylin Koidumaa (Saaremaa) hobusel Unata. Sama kõrguse avatud arvestuse esikolmikusse jõudsd hiljam 120 cm teisena lõpetanud Kopõtova ja Efa, Maia-Johanna Reinstein (Tartumaa) ja Saffierah ning Getter-Maria Annuste (Audruranna) hobusel Leander. Kõrgusel 100 cm võitis Veronika Meriküll (Niitvälja) hobusel Fryc, teise koha võttis Rain Koch (Tondi) hobusel Listra, kolmanda Teele Kaal (Simon) hobusel Polsbury Pirelli.

Kõik Niitvälja tulemused leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g213s5029 .