Niitvälja Talv 2015 põhisõidu võitsid Urmas Raag ja Piccolina

Eile peeti Niitväljal sarnaselt möödunud nädala Veskimetsa võistlusele maratoniks kujunenud takistussõiduvõistlus Niitvälja Talv 2015, mille põhisõidu võidu viisid Tartumaale Urmas Raag ja Piccolina.

Niitvälja põhisõiduks oli eilsel võistluspäeval vahetute ümberhüpetega 130cm kõrgune parkuur, kus võrreldes muude klassidega oli startide arv üliväike – 16. Eelnevat statistikat arvesse võttes olid õhtulkell 21.00 alanud sõidu suurimad pretendendid võidule Piccolina ja A Brok vastavalt Urmas Raagi ja Rein Pilliga sadulas ning see leidis lõpuks ka faktilist tõestust. Raag ja Piccolina sõitsid ümberhüpetel välja parima aja, teise tulemusega lõpetasid Rein Pill ja A Brok. "Vanaksete" peo rikkusid ära viimasena startinud Liis-Anette Pae ja Pärn, kes lõpetasid kokkuvõttes kolmanda tulemusega. Neljanda koha teenis välja Eleri Kiveste hobusega Copherfild, viies oli jällegi Raag, seekord hobusega Carlos. Mullused tiitlikaitsjad Kullo Kender ja San Antonio tänavu ümberhüpetele ei pääsenud.

Kõrgusel 120cm jagasid parimad kohad Rein Pill ja Andres Udeküll; foto Merike Udrik-Õispuu

Põhisõidule eelnenud 120cm kõrguses kahefaasilises parkuuris oli startijaid arvestatavalt rohkem ehk 52. Pingeilisem heitlus esikoha eest käis kolme mehe vahel, kelle teise osa ajad jäid 23 sekundi sisse. Esmalt sõitis Andres Udeküll Calcyliga välja aja 23.68, mõni start hiljem Rein Pill Sinequamoniga 23.87. Viimases soojenduses startinud Kullo Kender tegi Ardechega vanematest konkurentidest ühe oluliselt riskantsema pöörde ümber Niitvälja maneeži posti, kuid Kullo õnnetuseks ei osanud samas seisnud platsitüdruk ilmaski oodata, et keegi tema püsivast seisukohast läbi sõita tahab ning nii kaotas Kender märkimisväärselt aega. Sellele vaatamata oli tulemus 23.88, mis näitab seda, et ladusalt kulgenud pöörde korral oleks võitja olnud ilmselt hoopiski tema. Nüüd aga järjestuti Udeküll,Pill, Kender.

Camille Mahoni ja Orlymeja olid parimad kõrgusel 110cm; foto Merike Udrik-Õispuu

Suurima startide arvuga (62) oli parkuur 110cm kõrguste takistustega. Võistlus käis puhtusele ja kiirusele. Rajameister Renee Nüüd oli üles seadnud professionnalse puhtus-kiirus raja, kus sai sõita väga lühikest aga ka väga pikka distantsi mööda. Nii erinesid võistluspaaride ajad Niitvälja suhteliselt väikeses maneežis üle 20 sekundi. Teistele püüdmatuks jäid Camille Mahoni (Tallinna Ratsaspordikool) ja Orlymeja, kellele pisut üle sekundi vandusid alla Maarja Martinson Tondi) ja Peak A Boo ning pea kaks sekundit 10cm madalamal võitnud Egle Palm (Tondi) ja Vendette B. Kõrgusel 100cm järgnesid Palmile teisena Kaylin Koidumaa (Saaremaa) ja Orient ning kolmandana Maarja Martinson ja Dolanda.