Niitvälja Talvekarika võitsid Heiki Vatsel ja Fee

Eesti Vabariigi 95. aastapäeva ilusas talveilmas peeti Niitvälja maneežis maha takistussõiduvõistlus Niitvälja Talvekarikas, kus põhisõidu võidu jätsid kodutalli Heiki vatsel ja Fee.

Pikaks kujunenud võistluspäeva põhiala – ümberhüpetega parkuur kõrgusel 130 cm – algas veerand tundi pärast kaheksat õhtul. Kui madalamates klassides oli osalejaid 50 ümbruses, siis põhialal asus starti 21 võistluspaari. Põhiparkuuri suutsid neist vigadeta läbida seitse. Esikolmikusse jõudsid traditsiooniliselt kiired hobused. Kodumaneežist tegid kiireima soorituse Heiki Vatsel (KRT) ja Fee. Neile järgnes Paul Argus (Tondi), kes teise tulemuse sõitis välja hobusel Stacandra, kolmanda hobusel Opaal.

Enne põhisõitu toimunud Helketmari auhindadele peetud 120 cm kõrgune kahefaasiline sõit kujunes oma 53-e stardiga rahvarohkeimaks. Nagu juhtunud arvukatel kordadel, hoidsid pinget pea lõpuni üleval Paul Argus ja Stacandra. Eelviimastena startinuna suutsid nad rohkem kui sekundiga ületada senise liidri Andrei Tulubjevi (ESHKS) ja Krona tulemust. Viimased saavutasidki lõpuks teise koha, kolmandana lõpetasid Heiki Vatsel ja Kamerona.

Rahvarohke oli ka 110 cm kõrguste takistustega parkuur. 51 võistluspaari hulgas tegid kiireima sõidu Catlin Vatsel (GKG) ja Listra. Vähem, kui sekundi jäid neile alla viimases soojenduses startinud Annika Veerpalu (Pärnumaa) ja Eepos, kolmandal kohal lõpetasid Celin Lannusalu (Tallinna Ratsaspordikool) ja Cash Free. Sama paar osutus parimakss napi kahe sajandiksekundilise eduga Mariah Oroveri (Pärnumaa) ja Quidam de Torieli ees hommikuses 100 cm sõidus. Kolmanda tulemuse sõitsid sellel tasemel välja Kristi-Maria Tüvi (Simon) ja Mitra.

Vaatamata töökale päevale suutsid ratsasportlased Catlin Vatseli eestvedamisel osaleda ka vabariiklikus kampaanias Eesti Minut 2013, kus täpselt kell 13.00 paluti eestimaalastel pildistada minuti jooksul enda ümber toimuvat. Juhuslikult mööda astunud noormehe poolt Catlini mobiiltelefoniga tehtud ajalooline foto on lisatud meie uudisele.