Niitvälja Talvekarikas andis takistussõidu hooajale hoogsa avalöögi

Eile Niitväljal peetud takistussõiduvõistlus pakkus võitluslikku sporti ja põnevat kaasaelamist. Omavahel võtsid mõõtu nii noorhobused kui ka juba kogenud tegijad.

Võistluspäeva esimese osa, milleks oli 105/115-sentimeetrise handycapiga kahefaasiline parkuur avatud klassile, läbisid enamik sportlasi karistuspunktideta. Teise faasi parima aja tegid Catlin Vatsel ja Romance, kes kuulutati ka parkuuri parimateks. Neile järgnesid Egle Palm ja Fally ning kolmandat kohta jagama jäänud Jessica Raide ja Zorita B ning jaanika Oissar ja Arletta. Kokku osales sõidus tervelt 29 võistluspaari.

Järgmise võistluse, milleks oli taas 105/115 handycapiga 2-faasiline parkuur, kuid seekord 5- ja 6- aastastele noorhobustele, võitsid Heiki Vatsel ja 5-aastane Credo. Teiseks sõitsid end Andres Treve ja Chris ning kolmandaks tulid Madis Morna ja Ex Boy. Teise faasi pääseski puhta sõiduga vaid kolm võistluspaari. Vatsel ja Treve läbisid ja teise faasi karistuspuntideta, kuid kolmanda koha saavutanud võistluspaarile kogunes juba tervelt kaks mahaajamist.

Päeva eelviimase ala, milleks oli 120-sentimeetrine parkuur puhtusele ja kiirusele, võitsid head aega näidanud Paul Argus ja Arseen. Teiseks tulid Liis Danelson ja Empire ning kolmandaks sõitsid end Heiki Vatsel ja Castello.

Päeva finaalala, 130-sentimeetrise parkuuri avatud klassile võitsid publiku hääleka kaasaelamise saatel ületamatut kiirust näidanud Andres Udeküll ja Calcyl, teenides sellega fännide kõrvulukustava võidukisa. Võitjapaarile järgnesid alla sekundi maha jäänud Heiki Vatsel ja Fee. Kolmandaks tulid samuti kiire sõidu teinud Margit Mägi ja Vega. Auhinnalistele kohtadele jõudsid ka Kairi Dräbtsinskaja ja Preston ning Marin Varblane ja Toronto S. Paul Argus ja Arseen, kes olid võitnud eelneva sõidu, loobusid ümberhüpetel osalemisest.

Mailis Timmi