Niitvälja Talvekarikas jõudis lõpule

Laupäevase 120/130 cm sõidu võitjad. Foto: Celin Lannusalu.

21. ja 22. novembril olid takistussõitjad võistlustules Niitväljal. Võistluse raames jõudis lõpule Niitvälja Talvekarika Karikasari ning selgitati sisemeistrid juunioride ja seenioride arvestuses. Sisemeistrite selgumisest saab lähemalt lugeda juba varasemalt Hobumaailmas ilmunud artiklist. Kahe võistluspäeva jooksul tehti kokku 234 starti, kokku võeti mõõtu kuues parkuuris, takistused küündisid kuni 145 cm-ni.

Võistlust alustasid harrastajad, kes läbisid rada kõrgusel 85 cm. Harrastajate Väikese Ringi sõidus osales kolmteist paari, vigadeta sõite oli kuus. Kaksikvõidu noppis Kati-Helen Peegel (RSK Simon) ratsudega Gold Zayron ja Goldtaire R, kolmanda koha väärilise esituse tegid Karolina Ivanova (RSK Ruttar) ja Herbina. Niitvälja Talvekarika Karikasarja parim oli Kati-Helen Peegel 66 punktiga.

Avatud arvestuse 95 cm sõidus lõpetasid neljakümne kaheksa osaleja seast parima tulemusega Vanessa Simuste (Tondi RSK) ja Only.

U16 arvestuse 95 cm parkuuris osales kaheksateist paari. Puhtus-kiirus parkuuris olid võidukad Kertu Närep (RSK FenEst Equestrian) ja Cardinos Piggx, teise tulemuse said kirja Emili-Loore Vabaoja (Tondi RSK) ja Raven, kolmandal positsioonil lõpetasid Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella. Niitvälja Talvekarika Karikasarja U16 arvestuses võitis Klarissa Linnam 63,5 punktiga.

Harrastaje Suure Ringi parimad selgusid 105 cm parkuuris. Sarnaselt eelmistele sõitudele võisteldi ka siin puhtusele-kiirusele, nulliringe oli vaid kaks – võidu väärilise sõidu tegid Kerttu Kutsar (Viru Ratsu) ja Awenasa Laranya Irlando, teise ja kolmanda tulemuse sõitis Epp Keel (Tondi RSK) ratsudega  Eklund ja Heliiny. Karikasarja võitis ülekaalukalt Riinu Rahuoja 70,5 punktiga.

100/110 cm puhtus-kiirus sõidus oli võitu püüdmas koguni 75 paari. Tihedas konkurentsis tegid võidu sõidu U16 sõidu kolmanda koha omanikud  Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella. Teisele kohale platseerusid Katariina Tomann (Tondi RSK) ja Dexter, kolmandal positsioonil lõpetasid Lisette Eylandt (Kildu RSK) ja Vermut II.

Laupäevasele võistluspäevale pandi punkt 120/130 cm avatud klassi sõiduga, kus võistlustules oli kuuskümmend üheksa paari. Puhtusele-kiirusele peetud sõidu võidu viis koju Kullo Kender (RK Ruila Tall) hobusega Artas. Teise ja kolmanda koha väärilised esitused tegi Rein Pill (RK Ruila Tall) ratsudega Ilady ja Ramira-K.

Pühapäevases 120/130 cm parkuuris oli eksimusteta sooritusi viisteist. Esikoha sõitsid välja Heili Püümann (ESHKS) ja Just Me VDM. Sarnaselt laupäeva viimasele parkuurile, noppis ka selles sõidus teise ja kolmanda koha Rein Pill (RK Ruila Tall) hobustega Sloopy Z ja Ramira-K.

Võistluse lõpetasid juunioride ja seenioride sisemeistrivõistluste sõidud, millest saab lähemalt lugeda siin.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/39772

Niitvälja Talvekarika Karikasarja punktiarvestus: https://www.ratsaliit.ee/pa_file/punktid-niitvalja-talvekarikas-2020/