Niitvälja tervitas jõule kostüümiparaadiga

Möödunud nädalavahetusel peeti Niitvälja ratsakeskuses meeleolukas Jõulutrall, millest võtsid osa nii jõuluvana, nõiad, krokodill Gena, Roosa Panter kui ka paljud teised praegused ja endised Niitvälja ratsanikud.

Ratsakooli õpilaste koolisõiduduettidega alanud õhtu tõi kohale majatäie publikut, kellele pakuti tõusvas joones mitmekülgset meeleolukat programmi. Koolisõidule järges harrastussportlastele korraldatud hobuteadmisi ja –oskusi proovile panev võistlusmäng treenerite Ellen Vatseli ja Merle Männiku õpilaste vahel. Muu hulgas tuli võistlejatel algosadest kokku panna valjad, joosta hobust omavahel hoides slaalomit ning vastata mitmetele nutikust nõudvatele küsimustele.

Edasi said sõna takistussõitjad ning kord oli tõusva kõrgusega võimlemisraja võistluse käes, kusjuures kõigil osavõtjatel pidi seljas olema kostüüm. Võistlejate nimekirja moodustasid Epp Keel alias Roosa Panter, Heili Püümann alias Snegurotška, Valge Kass, Risto Märtson alias Jõuluvana ning Niitvälja „vilistlane“ Margit Mägi alias krokodill Gena. Kuna neli võistluspaari nelja tõstmise järel kordagi ei eksinud, lepiti peale viiendat tõstmist, kui sõelale olid puhta tulemusega jäänud veel Epp Keel ja Risto Märtson, kokku sõbralikus viigis. 

Roosa Panter ja Krokodill Gena

Valge Kass Westfalial


Sündmus kulmineerus aga paaris vigurrajasõiduga, milles osalejad olid samuti meeskondlikult kostüümidesse riietunud ning millest võtsid osa nii ratsakooli kasvandikud kui ka Niitvälja tegevsportlased. Kiireima aja saavutas võistluses naiskond Baywach ehk roosades trikoodes, plätudes ja päikseprillides ning publiku valjude ovatsioonide saatel raja läbinud Heili Püümann paarilisega. Võistlust kommenteerinud Malle Einaste sõnul oli see ka täiesti loogiline,sest -14-kraadises külmas ei saanud sel meeskonnal olla peas ühtegi muud mõtet peale selle, et saaks kiiresti ära lõpetada ja riided tagasi selga panna.

Baywatch

Õhtu lõpetas päkapikkude ja väikeste ponide armas etteaste, peale mida oligi kell juba nii palju, et koju viimaseid jõuluettevalmistusi tegema minna. 

Vaata ka väikest videot: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Nsmz_ONDA1g